• facebook
 • rss
 • Trzeźwość jest darem

  Agnieszka Otłowska

  dodane 20.12.2015 12:20

  Ponad 100 członków grup trzeźwościowych m.in. z Pokrzywnicy, Pułtuska i Winnicy wraz z rodzinami wzięło udział w spotkaniu opłatkowym z bp. Piotrem Liberą.

  - Jak nikomu innemu, właśnie wam dane było i jest nadal doświadczyć uzdrawiającej mocy Boga. On wyciągnął do was swoją "pomocną dłoń", a wy ją przyjęliście. Bo przecież wszyscy jesteśmy świadomi, że Bóg będzie działał w życiu ludzi tylko wtedy, kiedy ludzie Mu na to pozwolą - mówił bp Piotr, w czasie Mszy św., która rozpoczęła to świąteczne spotkanie.

  Biskup płocki zwrócił uwagę, że jeśli ktoś zamknie się na to zbawcze działanie Boga, wówczas decyduje się iść przez życie tylko o własnych siłach, co niejednokrotnie kończy się wielkim dramatem i cierpieniem. Dlatego tak ważne jest, aby otworzyć swoje serce i zaprosić do niego Chrystusa, który przychodzi z darem Bożej miłości i pokoju.

  Zwracając się do zgromadzonych na Eucharystii w Pokrzywnicy, bp Piotr Libera mówił: - Wy, znaleźliście w sobie siły, aby podjąć współpracę z łaską, którą Bóg wam ofiarował. A dzisiaj trwacie w tej łasce, świadomi tego, co Bóg dla was uczynił, bo przecież tylko Siła Większa od nas samych może przywrócić nam zdrowie. Dziękuję za waszą głęboką wiarę i świadectwo, że z Bożą pomocą można zmienić swoje życie. Dziękuję za ufność, jaką pokładacie w Panu. Dziękuję za wierność Bogu i wszystkim dobrym postanowieniom, bo to wierność wymaga chyba najwięcej wysiłku i samozaparcia - mówił pasterz płocki.

  W spotkaniu świątecznym uczestniczyli: Bohdan Woronowicz, znany specjalista terapii uzależnień i opiekun pokrzywnickiej grupy "Zależni - Niezależni", kapłani dekanatu serockiego, samorządowy, przedsiębiorcy, strażacy oraz seniorzy. Dr Woronowicz w czasie kolacji opłatkowej, która odbyła się w świetlicy OSP w Dzierżeninie, wspomniał, że od ponad 40 lat stara się pomagać osobom uzależnionym.

  - Przyszły do mnie osoby, które były dotknięte chorobą alkoholową - mówił Bohdan Woronowicz w czasie spotkania. – Pracuję z nimi, bo widzę efekty tej współpracy. Tutaj są też osoby, które nawet ponad 20 lat potrafią żyć inaczej, pomimo tego, że przed laty byli skazani na przegraną i wiele osób dziwiło się, że jeszcze żyją - akcentował dr Woronowicz.

  Bohdan Woronowicz przekodowywał, że warto jest pomagać osobom uzależnionym.

  - Chciałbym, abyśmy traktowali tych ludzi, tak jak na to zasługują. To nie są ludzie z marginesu. To często wrażliwi, mądrzy i zdolni ludzie, którzy nie radzili sobie z różnymi trudnościami życiowymi. Cieszę się, że w takim gronie spotkaliśmy się, szczególnie dzisiaj, kiedy nasze społeczeństwo jest tak bardzo podzielone. Nie dajmy się podzielić! - zachęcał dr Woronowicz.

  W czasie spotkania wystąpił Chór Gaudete z Serocka, który zachęcił obecnych do wspólnego kolędowania. Ze swoim programem artystycznym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Gzowie. Bp Piotr Libera oraz wójt Gminy Pokrzywnica, Adam Rachuba złożyli wszystkim gościom świąteczne życzenia i podzielono się opłatkiem.

  Organizatorem spotkania był proboszcz parafii Pokrzywnica, ks. Mirosław Borkowski oraz wójt gminy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół