• facebook
 • rss
 • Z sercem dla młodzieży

  Agnieszka Otłowska

  dodane 06.12.2015 23:49

  "Bombka" to wspólna akcja wolontariuszy parafialnego centrum ŚDM Żuromin.

  Parafialne Centrum ŚDM Żuromin wyciąga nowe pomysły, jak z rękawa. – W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zrodził się pomysł, aby w ciekawy sposób pozyskać środki finansowe, także dla naszej młodzieży wyjeżdżającej na spotkanie z papieżem – mówi ks. Mateusz Molak, dekanalny duszpasterz młodzieży. – Wymyśliliśmy, że będziemy tworzyć makaronowe choinki, aniołki z gipsu, stajenki z drzewa, stroiki na stół i drzwi, a także wszelkiego rodzaju bombki – mówi ks. Mateusz. Przygotowania trwały miesiąc.

  – Wszystkie rzeczy są owocem naszej pracy – zaznacza Asia Gruz. - Każdy z nas ma różne talenty artystyczne, więc i nasze prace są różne. Cieszymy się, że możemy wykorzystać w ten sposób nasze zdolności – dodaje.

  – W swoich pracach wykorzystaliśmy wszelkie materiały pochodzące przede wszystkim z lasu, ale nie tylko – dodaje z uśmiechem Weronika. – Naszym materiałem stały się szyszki, kasztany, mech, kawałki drzewa, a także orzechy włoskie, suszone pomarańcze, susz egzotyczny, cynamon w pałkach – wylicza Justyna.

  Celem akcji jest pozyskanie środków finansowych dla żuromińskiej młodzieży na wyjazd do Krakowa na ŚDM. – Zebrane środki chcemy przeznaczyć dla młodzieży, której nie stać na wyjazd, a bardzo mocno pracuje przy organizacji – wtrąca ks. Molak.

  Wiele z prezentowanych stroików miało oryginalny kształt. Ozdoby były wykonane z ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością. Wykorzystano przeróżne techniki. Żaden z wyrobów się nie powtarzał. Bombek było tak dużo i były tak piękne, że nie sposób wskazać najładniejszą. - Te niezwykłe okazy stały się własnością każdego, kto okazał dobre serce naszej ubogiej młodzieży, która pragnie tak samo, jak my spotkać się z ojcem świętym – dodaje Asia Gruz.  

  Akcja miała również na celu integrację wolontariuszy. – Zawsze po szkole spotykaliśmy się, aby w atmosferze radości tworzyć te stroiki – mówi z uśmiechem ks. Mateusz Molak.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół