• facebook
 • rss
 • Gdzie Adwent najpiękniejszy. WSD

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 07.12.2015 23:56

  Ostatnią wspólnotą, którą nawiedził obraz Jasnogórski w pierwszym etapie peregrynacji po diecezji płockiej, było Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku.

  Tak, w seminarium Adwent Kościoła jest najpiękniejszy! Bo z tego miejsca lepiej widać przyszłość Kościoła i powołań. Tam przez sześć lat formacji i studiów czeka się na dojrzałe, głębokie i całkowite "tak" powiedziane Bogu w kapłaństwie. Adwent staje się tym piękniejszy, gdy wkracza w niego Maryja. Tak właśnie stało się w płockim Wyższym Seminarium Duchownym tuż przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

  W dobie nawiedzenia uczestniczyli dwaj księża biskupi. W sobotę, 5 grudnia wieczorem przewodniczył nabożeństwu w godzinie Apelu Jasnogórskiego, a w niedzielę bp Piotr Libera odprawił Mszę św. połączona z obrzędem kandydatury alumnów kursu V.

  - Maryjo, stajesz przed nami jako pośredniczka i Matka - mówił bp Roman Marcinkowski w godzinie Apelu Jasnogórskiego. - Ty, jako matka "możesz". Więcej, masz prawo powiedzieć Jezusowi o naszych brakach. Bóg postawił Ciebie na naszych drogach, abyś uczyła nas zawierzenia. Pomóż na zdecydowanie ukierunkować nasze życie na Jezusa - modlił się bp Roman.

  - Pokaż nam Jezusa, prowadź nas do Niego i ucz nas Go kochać. Pomóż nam być uczniami Jezusa, którzy Go znają, którzy Go słuchają, wpatrują się w Niego i słuchają Jego natchnień. Pomóż nam być uczniami Jezusa i przyprowadzać do niego innych ludzi, aby inni przez nas odkrywali piękno Ewangelii - mówił bp Marcinkowski w maryjnym rozważaniu.

  - Spraw, Matko, byśmy nie lękali się być kapłanami - dobrą nowiną dla współczesnego świata, ale byśmy się wstydzili być kapłanami połowicznymi, niezaangażowanymi w ewangelizację, wyrachowanymi, oszczędnymi, by za dużo nie dać z siebie, mającymi swój pomysł na kapłaństwo, a one jest przecież Chrystusowe, a nie inne. Naucz nas na nowo słuchać Boga! - mówił ks. biskup.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół