• facebook
 • rss
 • Idźcie, bo Jezus woła

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 01.10.2015 00:27

  To szczególny początek roku akademickiego: od rekolekcji i obłóczyn rozpoczyna się rok nauki i formacji w Wyższym Seminarium Duchownym.

  - Sutanna będzie identyfikowała i dookreślała waszą tożsamość - powiedział do alumnów rozpoczynających studia teologiczne i wkładających strój duchowny ks. Marek Jarosz, rektor WSD. - W seminarium ciągle wracamy do tych samych istotnych spraw i idziemy drogą powołania z Jezusem - mówił ks. rektor w czasie Mszy św. Odnosząc się do ewangelii o trzech naśladowcach Jezusa (Łk 9, 57-62), stwierdził, że ta perykopa ewangeliczna jest "małym traktatem o naśladowaniu Jezusa".

  - Głos Pana jest wymagający. Bogu oddaje się wszystko albo nic. Potrzeba natychmiast i całkowicie poświęcić się Jego dziełu - akcentował w homilii ks. rektor. - Spotkanie z Jezusem niesie obowiązki i powinności. Jeśli chrześcijaństwo nie promienieje w nas, to znaczy, że zabrakło mu świętości i gorliwości - stwierdził ks. Jarosz.

  W czasie Mszy św. dziewięciu alumnów założyło strój duchowny: Tomasz Bartczak z parafii Okalewo, Marek Błaszkiewicz z parafii Rogowo, Łukasz Jabłoński z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie, Bogdan Kołodziejski z parafii św. Jakuba w Płocku Imielnicy, Marcin Kwiatkowski z Drobina, Łukasz Rogowski z parafii św. Jana Kantego w Mławie, Arkadiusz Ronowicz z parafii Ostrowite, Leszek Rutkowski z parafii św. Stanisława Kostki w Pułtusku i Sebastian Zalewski z parafii św. Jana Kantego w Mławie. Opiekunem kursu jest ks. prof. Andrzej Leleń.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół