• facebook
 • rss
 • Krzyż zamienia wszystko w miłość

  Beata Żabka

  dodane 13.09.2015 15:59

  Młodzież gostynińskich parafii, w sobotę 12 września, przeżywała peregrynację Krzyża i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani.

  Jako pierwsza na szlaku nawiedzenia była młodsza parafia - Miłosierdzia Bożego, gdzie wraz ze zgromadzonymi wiernymi przywitał symbole ŚDM proboszcz parafii – ks. Sławomir Wiśniewski, przedstawiciele Kościoła Domowego, młodzieży z Parafialnego Biura ŚDM oraz chorych.

  Po przybliżeniu historii przybyłej Ikony i Krzyża rozpoczęła się Msza św., a po niej modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego i modlitewne czuwanie poprowadzone przez młodzież z parafii. Ze wzruszeniem podchodzono, by ucałować te szczególne znaki obecności Boga, które tak ściśle wiążą się również z osobą Jana Pawła II.

  O 14.00 rozpoczęła się Droga Krzyżowa ulicami miasta, której przewodniczyła młodzież zaangażowana w ŚDM. Krzyż nieśli również młodzi przedstawiciele gostynińskich szkół, wspólnot, dzieci, a także grupa młodzieży przybyła z parafii św. Mikołaja w Gąbinie, obecni podczas nabożeństwa kapłani i wszyscy, którzy tego pragnęli.

  - Ile razy nosiłeś w sercu gorzki smak porażki, potykając się o te same skały? Ile razy zniechęcony mówiłeś: znowu? Przy drugim upadku Jezus cierpi razem z tobą, który boleśnie odczuwasz konsekwencje swoich nałogów, uzależnień. Nie musisz być niewolnikiem i płacić haraczu ze swojego życia. Wesprzyj się na ramieniu Chrystusa, On pomoże Ci wstać - płynęły słowa jednego z rozważań. Młodzi podczas rozważań łączyli się z cierpiącym Chrystusem we współczesnym świecie, budząc refleksję nad własnymi zachowaniami i wrażliwością sumienia: - Czasem wstydzimy się naszych "dobrych stron", ukrywamy je w obawie, że ktoś posłuży się nami, wykorzysta. Myślimy: lepiej się nie wychylać. A może Twoja pomoc uratuje komuś życie czy chociażby pozwoli osiągnąć wyznaczony cel? Dzięki pomocy Szymona Jezus poczuł ulgę. Mnóstwo młodych ludzi każdego dnia wypatruje pomocy "Cyrenejczyka". Możesz stać się nim i ty. Obejmując krzyż ludzi ubogich, mniej zdolnych, z różnych powodów wykluczonych społecznie, obejmiesz samego Chrystusa.

  Nabożeństwo zakończyło się przy kościele parafii św. Marcina, gdzie oczekiwał na symbole ŚDM proboszcz ks. Ryszard Kruszewski z wiernymi. Po przywitaniu zgromadzeni obu gostynińskich parafii odmówili, w Godzinie Miłosierdzia, Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wieczorem przy Krzyżu i Ikonie ŚDM modlili się chorzy, niepełnosprawni i starsi podczas nabożeństwa o godz. 19, o godz. 20 młodzi uczestniczyli w Eucharystii, a później do godz. 23.00 trwało modlitewne czuwanie połączone z Godziną Świadectw.

  Symbole ŚDM w Gostyninie gościły jeszcze w niedzielę na porannych Mszach świętych, po czym przejęli je młodzi z płockich parafii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół