• facebook
 • rss
 • Siatkarze ze Szreńska najlepsi w diecezji

  Dominik Nowakowski

  dodane 08.09.2015 17:28

  Z udziałem siedmiu zespołów rozegrano w Siedlinie jubileuszowy, dziesiąty turniej siatkarski o puchar bp. Piotra Libery.

  Najlepiej pod siatką spisali się zawodnicy ze Szreńska. "Bylebyście tylko trwali w wierze - ugruntowani i stateczni - a nie chwiejący się w nadziei właściwej dla Ewangelii" - te słowa św. Pawła do Kolosan stały się biblijnym mottem turnieju, który zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji płockiej.

  Biskup Libera w swej homilii podkreślał, aby nie oddzielać wiary od codziennego życia. Na przykładzie słów Fabiana Drzyzgi, siatkarskiego mistrza świata, ordynariusz płocki wskazywał dlaczego warto uprawiać sport drużynowy, dlaczego warto tworzyć zgraną wspólnotę młodych ludzi.

  - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży to głównie wspólnota wiary. W swoim statucie ma jednak zapisaną "pomoc we wszechstronnym rozwoju młodego człowieka, organizowanie życia młodzieżowego, możliwie różnych jego dziedzin i dbanie o rozwój fizyczny" - wymieniał biskup Piotr. - Dziesiąta już edycja turnieju siatkarskiego wpisuje się więc w misję, którą KSM spełnia w życiu Kościoła pomagając młodym ludziom troszczyć się o pełny rozwój. Ciało i dusza każdego z nas zostały odkupione przez Jezusa Chrystusa, to dlatego jako chrześcijanie przywiązujemy wielką wagę do tego, aby ciało i dusza były pielęgnowane, szanowane i by stawały się coraz bardziej na obraz i podobieństwo Boga - dodawał biskup płocki.

  Po Mszy św. w kościele św. Michała Archanioła w Płońsku młodzież przeniosła się do hali sportowej w Siedlinie. Siatkarze dopingowani przez grono swoich kibiców, w tym i samego księdza biskupa, rozegrali 10 spotkań, a ostatni mecz decydował o turniejowej wiktorii.

  Naprzeciw siebie stanęli reprezentanci Szreńska i Pułtuska-Popław. 2:0 wygrali ci pierwsi i to oni zostali triumfatorami rozgrywek oddziałów KSM w naszej diecezji w roku 2015.

  W zawodach wzięła również udział młodzież z parafii w Płońsku, Strzegowie, Lipowcu Kościelnym, Proboszczewicach i Obrytem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół