• facebook
 • rss
 • Ten jeden, jedyny raz...

  Dominik Nowakowski

  dodane 08.09.2015 13:28

  - Jeżeli chcecie w życiu odnaleźć sens i prawdziwą radość, to warto iść za Jezusem. Warto iść za tym krzyżem, na którym Chrystus za was umarł - mówił podczas peregrynacji w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego ks. Rafał Pabich.

  Z powodu deszczowej pogody całość uroczystości przeniesiono pod dach świątyni, gdzie uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich mogli uczestniczyć w pierwszym z etapów zbliżającego się wielkimi krokami święta młodych.

  Kilkadziesiąt osób z dekanatu płońskiego przygotowuje się od dłuższego czasu do Światowych Dni Młodzieży w roli wolontariuszy. - Angażujemy się w to dzieło, aby pomóc innym, ale również, aby rozwijać samych siebie - mówił na wstępie Sebastian Szymański, przedstawiciel wolontariuszy.

  Zanim przywitano krzyż i ikonę trzy młode dziewczyny, które włączyły się w przygotowania ŚDM, dały świadectwa z pracy wolontariuszy, dzieląc się swoimi doświadczeniami. - Ten czas przygotowań jest niesamowitą i niekończącą się przygodą, która jest dla mnie początkiem nowej drogi - zwierzała się Marlena. - Najwspanialsze jest to, że jesteśmy ogromną rodziną wolontariuszy, gdzie każdy jest ważny, gdzie każdy swoją osobą wnosi coś niepowtarzalnego. Tu nikt nie czuje się samotny i niepotrzebny, a wszystko dlatego, że jednoczy nas Bóg. W swoich działaniach kierujemy się życzliwością i miłością do drugiego człowieka, co bardzo umacnia - dodawała, zachęcając obecnych na uroczystości uczniów do zaangażowania się w pomoc przy organizacji ŚDM.

  - Fala Światowych Dni Młodzieży, która teraz przechodzi przez nasz kraj, może stać się wydarzeniem dla każdego z nas. Może być czymś niezwykłym w waszym rozwoju. To się więcej nie powtórzy za waszej młodości. Jeśli znów takie spotkanie zapoczątkowane z inicjatywy Jana Pawła II trafi do naszego kraju będziecie już wtedy rodzicami, bądź dziadkami - stwierdzał ks. Rafał Pabich. - Te dwa znaki - krzyż i ikona - to zewnętrzne symbole. Widzicie je oczami, ale przekazują nam ważne treści. Oto na krzyżu Ktoś za was umarł, to Jezus... On wziął na siebie wszystkie twoje słabości: samotność, gniew, odrzucenie, zdrady, alkohol, narkotyki - wymieniał ks. wikariusz. - Spróbujcie duchowo to wszystko przynieść Jezusowi, przez ten duchowy dotyk oddajcie Mu wszystko, co jest dla was najtrudniejsze.

  Przy dźwiękach hymnu diecezjalnego centrum młodzieżowego "Studnia Jakubowa" wprowadzono krzyż i ikonę Światowych Dni Młodzieży.

  Koncerty ewangelizacyjne zespołów Chajim i TGD, nocna adoracja przy symbolach ŚDM oraz wtorkowa poranna Msza św. dopełniły scenariusza płońskich uroczystości peregrynacyjnych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół