• facebook
 • rss
 • Siewna Madonna. Koziebrody

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 01.09.2015 01:19

  Od pokoleń mieszkańcy parafii św. Jakuba Apostoła i okolic dobrze znają Jej oblicze, pielgrzymują na Jej wrześniowy odpust, przynosząc swe modlitwy i wota.

  Koziebrody, 31.08.2015. Nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w parafii św. Jakuba Apostoła   Koziebrody, 31.08.2015. Nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w parafii św. Jakuba Apostoła ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość - Nasza Madonna ma trochę ciemniejsze oblicze. Różni się od obrazu częstochowskiego, choć jest jego kopią. Ma takie "nasze" rysy. Myśmy się do Niej przyzwyczaili; ileż modlitw zanieśliśmy i zostaliśmy wysłuchani. Ja w tym kościele i przy tym obrazie odkryłam powołanie do zakonu - mówi s. Wiktoriana Bieniek ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia na płockim Starym Rynku. Teraz przyjechała z Płocka, ale dobrze pamięta, jak 40 lat temu, specjalnie na peregrynację, jechała aż z krakowskich Łagiewnik.

  Z daleka, bo aż z Białorusi, przyjechał ks. Lucjan Dąbrowski. Jest misjonarzem na Wschodzie, ale pochodzi z parafii Koziebrody. - 40 lat temu odprawiałem sam Mszę św. przy obrazie Matki Bożej, jako jedyny pochodzący wtedy z parafii. Dziś staje nas przy ołtarzu, w czasie maryjnej Pasterki, czterech księży ziomków. A są też siostry zakonne. Jak tu nie dziękować Matce Bożej, że w Koziebrodach budzi powołania... - mówi ks. Dąbrowski.

  Dostojną aleją drzew od strony Drobina została przywieziona czcigodna ikona jasnogórska z parafii Rogotwórsk. Na jej spotkanie wyszła bogata w zabytkowe feretrony, sztandary i chorągwie procesja, ubogacona zastępami strażaków, aby uroczyście wprowadzić do kościoła, w którym od 1711 roku jest czczony Jej wizerunek.

  - Maryja ma oczy szeroko otwarte na nasze potrzeby. Jest Matką Jezusa i każdego człowieka. Ona, Matka pięknej miłości, pragnie, abyśmy rozwijali miłość w małżeństwie i rodzinie. Jeśli rodzina chce dać świadectwo wiary, musi doświadczyć żywego Boga na modlitwie. Dlatego Maryjo, broń naszych rodzin! - mówił w czasie Mszy św. bp Piotr Libera.

  Ks. kan. Władysław Majewski, proboszcz parafii, dziękował Pani Jasnogórskiej "za tych wszystkich, którzy od wieków gromadzą się przy Jej obrazie".

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół