• facebook
 • rss
 • Wiedzą, dlaczego idą

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 06.08.2015 13:51

  Wydaje się, że już na początku pielgrzymki duchowa księga intencji jest otwarta i szczelnie zapisana przez pątników.

  Spotykamy przed katedrą grupę pięciorga przyjaciół. Pochodzą z Zielonej Ciechanowskiej, a wędrują w grupie białej. Większość z nich idzie po raz pierwszy. - Trochę się obawiamy tej drogi, bo zapowiadają upały, ale mamy ważne intencje. Chcemy dziękować i prosić za nasze rodziny - mówią.

  - Bóg daje mi siły, więc czuję, że muszę iść. To moja siódma pielgrzymka, ale będę prosił za moje dzieci, bo przestały chodzić do kościoła. To jest moja intencja - mówi pan Stanisław.

  - Doznałam wielkiej łaski w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Idę za to podziękować i złożyć świadectwo na Jasnej Górze - mówi pani Bożena z grupy biało-czerwonej. - Proszę o zdrowie dla ciężko chorego wnuczka - dodaje pani Bogumiła. - Ja proszę o wyzwolenie z nałogu dla syna - mówi pani Janina, również z grupy biało-czerwonej.

  Wydaje się więc, że już na początku pielgrzymki duchowa księga intencji jest otwarta i szczelnie zapisana przez pątników. - Proszę Boga, żeby w życiu było łatwiej, żeby Pan Bóg mną kierował - mówi pani Danuta z Rypina wędrująca kolejny raz w grupie brązowej. - My dziękujemy, bo Pan Bóg dał nam dwie wspaniałe córki. To jest cel naszej pielgrzymki - dodaje młode małżeństwo, również z Rypina.

  - Ja chcę rozpoznać, gdzie mam iść na studia, jaki kierunek wybrać - mówi Marta. Z kolei Alicja i Patrycja zwierzają się, że na pielgrzymkę zdecydowały się na tegorocznej wakacyjnej oazie. - Idziemy z przyjaciółmi. Będzie nam raźniej - dodają.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół