• facebook
 • rss
 • Róża dla mojej Matki. Mława - św. Jana Kantego

  Robert Bartosewicz

  dodane 06.08.2015 00:03

  W kościele pw. Przemienienia Pańskiego bp Piotr Libera zachęcał, aby trwając przy Maryi, wierni polecali Panu Bogu misjonarzy, a także pielgrzymów, którzy właśnie podążają pieszo na Jasną Górę.

  W środę 5 sierpnia obraz z Jasnej Góry odwiedził parafię pw. św. Jana Kantego w Mławie. Parafia została erygowana w 1912 r., a obecny kościół pw. Przemienienia Pańskiego został zbudowany w latach 1977-1978. Obecnie proboszczem jest ks. kan. Jan Stanisław Cegłowski.

  Przyjazd obrazu poprzedziło modlitewne czuwanie. Na Maryję czekało mnóstwo wiernych, zarówno młodzi, jak i bardziej dojrzali parafianie. Podobnie jak w innych miejscach diecezji, nie brakowało także całych rodzin. Kiedy samochód-kaplica przywiózł obraz Czarnej Madonny i mieszkańcy tej części miasta ujrzeli jej wizerunek, na wielu twarzach pojawiło się wymowne skupienie i wzruszenie. Niezwykle uroczyście zabrzmiała pieśń: "O, Maryjo, witam Cię".

  Kiedy obraz ustawiono już w świątyni na specjalnie przygotowanym miejscu, biskup płocki Piotr Libera zapalił kaganek wiary - symbol peregrynacji w diecezji płockiej. Po uroczystym powitaniu obrazu przez proboszcza Jana Cegłowskiego, a także przez dorosłych, młodzież i dzieci, rozpoczęła się Msza św.

  Na zakończenie liturgii pasterz diecezji płockiej zwrócił uwagę na panujący tego dnia upał. - Wielu z was używa wachlarzy, by trochę złagodzić tę niedogodność związaną z wysokimi temperaturami. Może jest to okazja, żeby ofiarować ten trud upalnego dnia Maryi. Ilekroć panują takie wysokie temperatury, to moja myśl biegnie w kierunku misjonarzy i misjonarek, którzy ofiarnie i wielkodusznie posługują w krajach tropikalnych  powiedział biskup. Zachęcił wiernych, aby w ramach trwania przy Maryi polecali Bogu misjonarzy i misjonarki, a także prosili o nowe powołania do pracy misyjnej.

  Biskup zwrócił również uwagę, że upalna pogoda towarzyszy obecnie także pątnikom, którzy podążają do Częstochowy z wielu miejsc naszej ojczyzny. - Dziś trzeci dzień wędruje grupa pielgrzymów z Mławy. Jutro dołączą oni do diecezjalnej pielgrzymki, która wyruszy na Jasną Górę z Tumskiego Wzgórza. Włączcie się jako duchowi pielgrzymi w ten trud pątników. Proszę o modlitwę w intencjach właśnie tej pielgrzymki - apelował bp. Piotr Libera.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół