• facebook
 • rss
 • Powiedz o nas Jezusowi. Pułtusk-Popławy

  wp /hm

  dodane 02.07.2015 01:44

  Dobą nawiedzenia na Popławach kończy się peregrynacja obrazu Jasnogórskiego w dekanacie pułtuskim.

  - Z Tobą Maryjo, zapraszamy Chrystusa do naszego życia, przez Ciebie mówimy do Chrystusa: "bądź z nami w każdy czas". Dziś patrzymy w Twoje oczy, Matko. Ty wiesz o wszystkim, czego nam brak, o wszystkim, co nas boli. Ty znasz nasze cierpienia, nasze przewinienia i nasze dążenia. Prosimy Cię, Maryjo, powiedz Jezusowi o naszym trudnym i skomplikowanym życiu. Stawiamy sobie pytania: jak być dziś Polakiem, jak być katolikiem, ale odpowiedź trudno znaleźć. Powiedz Twemu Synowi, że chcemy być Mu wierni i jak to czynić. Czekamy, Matko na Twoje rady. Oto jesteśmy, aby słuchać i wzruszyć Twe matczyne serce. Przystroiliśmy dla Ciebie naszą świątynię i otoczenie. Przygotowaliśmy nasze serca przez modlitwy rekolekcje i spowiedź. W tym czasie nawiedzenia pragniemy być przy Tobie, Matko. Ucz nas dobrego życia, umocnij nas w wierności Bogu, abyśmy wiarę przekazali nowym pokoleniom. Pomóż wszystkim nam, z Ewangelią w sercu, przejść przez nasze życie - mówił ks. kan. Tadeusz Kowalczyk.

  Wraz z ks. proboszczem ikonę Jasnogórską witali rodzice, młodzież i dzieci. - Zwłaszcza w tych czasach potrzebujemy Twojej modlitwy i wstawiennictwa. Wierzymy, że Ty nas wszystkich odnajdziesz - mówili rodzice. Maryi - nauczycielce pięknej miłości zawierzyła się młodzież. - Naucz nas pilnie słuchać i kochać innych ludzi - modliły się dzieci.

  W czasie Mszy św. odczytano Ewangelię o cudzie w Kanie Galilejskiej. W homilii bp Libera zwrócił uwagę, że obraz Czarnej Madonny po raz pierwszy nawiedza parafię na pułtuskich Popławach. - Na swoich ramionach wnieśliście do tego kościoła ten obraz. Przed tym wizerunkiem modliły się pokolenia naszych rodaków. Dziś wybiła wasza godzina, aby czuwać przed Jej wizerunkiem. Przez ręce Maryi powierzam waszą teraźniejszość i przyszłość.

  - Główną normą życia chrześcijańskiego jest miłość. Kto chciałby miłować Boga, zapominając o człowieku, który żyje obok niego, jest w błędzie, jest kłamcą - mówił bp Libera. Mówił o wspólnocie, w sposób szczególny tej małżeńskiej, zwracając uwagę, aby przed Maryją ofiarowywała swoje braki i trudności, a przez to mogła przetrwać burze i niepokoje. Czas nawiedzenia przez Maryję wspólnoty parafialnej jest więc ważną okazją do modlitwy za całą parafię, a zawłaszcza za jej rodziny.

  Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Pułtusku-Popławach jest ostatnią z dekanatu pułtuskiego, która przeżywa nawiedzenie obrazu Jasnogórskiego. Od 2 lipca rozpocznie się peregrynacja w dekanacie makowskim.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół