• facebook
 • rss
 • Duszpasterskie vademecum

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 17.06.2015 17:01

  Nowi proboszczowie i administratorzy złożyli wyznanie wiary i przysięgę, a następnie odebrali nominacje z rąk biskupa płockiego.

  Bp Piotr Libera dziękował księżom proboszczom, którzy odchodzą na zasłużoną emeryturę. Każdy z nich otrzymał reprodukcję ikony ”Jezus z przyjacielem”. Do nowomianowanych proboszczów i administratorów parafii powiedział:

  - Proszę was, o dokładne wypełnienie tego fragmentu przysięgi proboszczowskiej, gdzie powiedzieliście, że będzie ”autentycznymi nauczycielami i stróżami wiary, i że będziecie służyć biskupowi diecezjalnemu swoją pomocą”. Jako proboszczowie i administratorzy parafii jesteście na pierwszej linii frontu i duszpasterskiego działania. Do nowych parafii i zadań idźcie z wielkim sercem: kochając Pana Boga i człowieka - mówił bp Libera.

  - Idźcie do nich w postawie ucznia, aby autentycznie uczyć się nowych wspólnot, ich historii i tradycji. O tyle staniecie się ich nauczycielami, o ile będziecie uczniami. Idźcie w postawie pokory, cierpliwości, słuchania, z przyjmowaniem czasami krytycznych uwag, i nie obrażajcie się na ludzi - dodał biskup.

  Zwrócił uwagę na kontekst ważnych wydarzeń kościelnych obecnego roku, w którym nowi proboszczowie i administratorzy obejmują placówki duszpasterskie: jubileusz 940-lecia diecezji, nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i zbliżający się Rok Święty Miłosierdzia.

  Nominacje proboszczowskie przyjęli:

  Ks. mgr Ryszard Berk, proboszcz parafii pw. św. Mateusza w Goleszynie, z dniem 1 lipca, mianowany proboszczem parafii pw. św. Leonarda w Łopacinie.

  Ks. mgr Andrzej Romuald Chmieliński, proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja w Zeńboku, z dniem 16 lipca, mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława BM w Klukowie.

  Ks. kan. mgr Stanisław Dziekan, proboszcz parafii pw. św. Anny w Miszewie Murowanym, z dniem 1 sierpnia, mianowany proboszczem parafii pw. św. Józefa w Makowie Mazowieckim.

  Ks. mgr Roman Bogumił Godlewski, proboszcz parafii pw. św. Leonarda w Łopacinie, z dniem 1 lipca, mianowany proboszczem parafii pw. św. Mateusza w Goleszynie.

  Ks. mgr Wiesław Kosiński, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Pokrzywnicy, z dniem 1 lipca, mianowany proboszczem parafii pw. św. Wojciecha w Raciążu.

  Ks. mgr Tomasz Kazimierz Milewski, proboszcz parafii pw. św. Walentego w Unierzyżu, z dniem 1 lipca, mianowany proboszczem parafii pw. św. Bartłomieja w Kuczborku.

  Ks. mgr Wojciech Wiśniewski, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Klukowie, z dniem 16 lipca, mianowany proboszczem parafii pw. św. Doroty w Bogurzynie.

  Ks. mgr Adam Zaborowski, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Solcu, z dniem 1 lipca, mianowany proboszczem parafii pw. św. Apolonii w Borkowie.

  Nominacje na administratorów parafii przyjęli:

  Ks. mgr Mirosław Borkowski, wikariusz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Pułtusku-Popławach, z dniem 1 lipca, mianowany administratorem parafii pw. św. Józefa w Pokrzywnicy.

  Ks. mgr Sławomir Buńkowski, wikariusz parafii pw. św. Wojciecha w Raciążu, z dniem 1 lipca, mianowany administratorem parafii pw. św. Wojciecha w Solcu.

  Ks. mgr Piotr Chojnowski, wikariusz parafii pw. św. Katarzyny w Dobrzyniu nad Drwęcą, z dniem 1 lipca, mianowany administratorem parafii pw. św. Walentego w Unierzyżu.

  Ks. mgr Roman Jankowski, rezydent w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku, z dniem 1 sierpnia., mianowany administratorem parafii pw. św. Anny w Miszewie Murowanym.

  Ks. mgr Waldemar Marciniak, wikariusz parafii pw. św. Mateusza w Lutocinie, z dniem 16 lipca, mianowany administratorem parafii pw. św. Bartłomieja w Zeńboku.

  Ks. mgr Dariusz Skoczylas, wikariusz parafii pw. Trójcy Świętej w Wyszogrodzie, z dniem 1 września, mianowany administratorem parafii pw. św. Kazimierza w Lucieniu.

  W końcu maja nominację proboszczowską otrzymał ks. mgr Jacek Daszkowski, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Hieronima w Sobowie. Z dniem 19 maja został mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława BM w Świętym Miejscu. Zastąpił on ks. prał. Marka Makowskiego. Nowym administratorem parafii w Sobowie został mianowany ks. mgr Piotr Ruszczyński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Ducha Świętego w Płocku

  Na emeryturę przechodzą następujący księża:

  Ks. kan. mgr Stanisław Jan Czyż, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Raciążu.

  Ks. kan. Józef Gałązka, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Doroty w Bogurzynie.

  Ks. kan. Marian Łuniewski, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Apolonii w Borkowie.

  Ks. kan. Eugeniusz Klonowski, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Kazimierza w Lucieniu.

  Ks. Antoni Włodzimierz Kosiorek, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja w Kuczborku.

  Ks. kan. Bonifacy Kazimierz Radziszewski, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Józefa w Makowie Mazowieckim.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół