• facebook
 • rss
 • Wiara na stadionie

  Dominik Nowakowski

  dodane 16.06.2015 15:54

  Świątynia, teatr, stadion - na tych filarach greckiej triady już po raz jedenasty, a czwarty w Płońsku zorganizowano Parafiadę Dzieci i Młodzieży Diecezji Płockiej.

  Janowo, Dziektarzewo, Baboszewo, Dzierzążnia, Lisewo oraz Płońsk - przedstawiciele tych miejscowości stanęli na obiektach MCSiR w sportowe szranki o puchary i medale. Dodatkową nagrodą dla najlepszych reprezentacji jest awans do szkolnej czołówki, która od 2 do 18 lipca spotka się w Warszawie, aby rywalizować w XXVII Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży. Zaszczytu tego dostąpili uczniowie płońskich podstawówek nr 2 i 3 oraz gimnazjaliści z Dzierzążni, gromadząc na swym koncie najwięcej punktów jako drużyna. Lekkoatletyka, piłka nożna czy też siatkówka plażowa - w takich dyscyplinach mogli sprawdzić się uczestnicy plenerowych zawodów.

  Parafiada to nie tylko konkurencje sportowe, ale i czas na duchowe refleksje i artystyczne prezentacje. Wydarzenie rozpoczęła Msza św. w kościele parafii pw. św. M. Kolbego w intencji zawodników, której przewodniczył ks. Dariusz Nowotka z Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej. Również z modlitwą na ustach młodzi sportowcy, w sile blisko pół tysiąca, wybiegli na płoński stadion, zanosząc swe prośby do św. Jana Pawła II, któremu sport był zawsze bliski.

  Drugi dzień imprezy upłynął pod znakiem rodzinnych konkurencji sprawnościowych, takich jak na przykład przeciąganie liny, slalom piłkarski czy też bieg w workach. Nie mogło zabraknąć konkursów muzycznych, plastycznych i poetyckich.

  Głównym organizatorem wydarzenia był Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Maksymilia" Płońsk.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół