• facebook
 • rss
 • Bliżej świętego

  am

  dodane 14.06.2015 13:30

  "Boskie urodziny" - pod takim hasłem parafia św. Stanisława Kostki zorganizowała koncert i festyn rodzinny.

  Jak na urodzinowe przyjęcie przystało, był na nim sam jubilat... w znaku relikwii, umieszczonych na scenie i towarzyszących cały czas uczestnikom wydarzenia. Sobotnie "Boskie urodziny" rozpoczęły się po południu koncertem w wykonaniu diakonii muzycznej ks. Bosko, złożonego z salezjańskich utworów; swoją premierę miała napisana specjalnie na tę okazję piosenka "Wszyscy jesteśmy księdza Bosko". Poprzez słowa piosenek i dialogi młodzież z Oratorium i duszpasterstwa "Petroklezja", razem z duszpasterzami przypomnieli najważniejsze charyzmaty założyciela salezjańskiego zgromadzenia. Tę część świętowania w Stanisławówce zakończyły modlitwa i ucałowanie relikwii św. Jana Bosko.

  Było też sporo atrakcji dla najmłodszych: konkurencje sportowe, konkursy wiedzy o świętym, rysowanie dużego portretu ks. Bosko na boisku i przygotowywanie kartek pocztowych. Spora kolejka ustawiła się do malowania twarzy, nie brakowało także chętnych do kolorowania wzorów ikon, przygotowanych przez Pracownię Ikonograficzną w Płocku.

  Tego popołudnia można było włączyć się w akcje organizowane przez parafialne biura Światowych Dni Młodzieży, kupując np. kubki, koszulki i inne gadżety, z których dochód będzie przeznaczony na bilety dla młodzieży ze Wschodu na ŚDM.

  "Boskie urodziny" zostały zorganizowane na tydzień przed centralnymi obchodami 200. rocznicy urodzin świętego z Turynu - wielkiego wychowawcy dzieci i młodzieży. Odbędą się one 20 czerwca w Warszawie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół