• facebook
 • rss
 • Jednym słowem: rodzina

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 12.06.2015 12:12

  180 prac wpłynęło na diecezjalny konkurs organizowany przez ciechanowski oddział Civitas Christiana: "Rodzina Bogiem silna mocą swojego narodu".

  - Przez nasz konkurs chcieliśmy zachęcić młode pokolenie do poznania i czerpania z bogatego dziedzictwa duchowego kard. Stefana Wyszyńskiego oraz zwrócić ich uwagę na wartość rodziny w życiu każdego człowieka. Konkurs miał charakter otwarty, został zorganizowany w czterech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie i dorośli – mówi Maria Pszczółkowska, prezes Civitas Christiana, oddział w Ciechanowie. Łącznie w konkursie nagrodzono aż 120 prac.

  Aniela Pawlicka, katechetka w Szkole Podstawowej nr 7 im. papieża Jana Pawła II w Ciechanowie, cieszy się, że do udziału w konkursie zgłosiło się aż 40 jej uczniów. Jeden z nich – Damian Borczak z klasy VI, który przygotował prezentację multimedialną i zajął 1. miejsce. - Znam program do robienia prezentacji, o Stefanie Wyszyńskim czytałem w internecie. Moi rodzice pomogli mi wybrać jego słowa, gdzie mówi o rodzinie... i przygotowałem prezentację - opowiada Damian. - Wiele dzieci otwiera się na aktywność, która pobudza ich fantazję, stąd tak liczny ich udział w szkolnym konkursie papieskim czy w konkursie o rodzinie - mówi Aniela Palicka.

  Z Mławy na rozstrzygnięcie konkursu do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przyjechało pięć uczennic z Zespołu Szkół nr 4, wraz z katechetką, s. Mariettą Kuniszewską - Misjonarką Św. Rodziny. - Przy okazji wielu akademii, które organizuje szkoła, wyłoniło się wiele talentów wśród młodzieży. Dodatkowo konkursy jak ten, są okazją aby zainteresować młodzież sprawami Bożymi. Tu zdobyli więcej wiedzy o rodzinie, o nauczaniu kard. Wyszyńskiego. Mają również okazję do wyrównania poziomu edukacyjnego oraz jakiejś formy ewangelizacji - mówi s. Marietta. Uczennice z mławskiego liceum i technikum wykonały prace literackie i plastyczne. - Przedstawiłam mapę Polski, a na jej tle: serce, dłonie i rodzinę - opowiada Weronika - również jedna z laureatek konkursu.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół