• facebook
 • rss
 • Wyśpiewane zawierzenie

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 19.05.2015 13:13

  III Międzyparafialny Koncert Pieśni Maryjnej zgromadził dziesięć chórów z różnych części diecezji płockiej.

  Choćby dla tej jednej pieśni: ”O Fatimska nasza Pani” warto było znaleźć się w kościele św. Jana Pawła II w Ciechanowie: gdy kilkuset chórzystów stanęło razem i wyśpiewało potężnie akt zawierzenia: ”Oddajemy Tobie Pani /Swe rodziny, wolność swą. /I z różańcem w naszych rękach /Chcemy pełnić wolę Twą”.

  Międzyparafialny Koncert Pieśni Maryjnej z powodzeniem od trzech lat organizuje parafia Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie, zawsze w niedzielę po 13 maja, gdy przypada odpust parafialny.

  - Myślę, że śpiewanie chóralne ku czci Maryi staje się w naszej parafii już powoli tradycją. W następnym roku planujemy rozszerzyć repertuar dodając do pieśni maryjnych także pieśni do św. Jana Pawła II, który jest  patronem kościoła. W ostatnim czasie powstało wiele nowych i wartościowych pieśni liturgicznych ku czci nowego świętego, może jeszcze tak szeroko znanych. A przecież św. Jan Paweł II był tak mocno związany duchowo z Maryją. Nasz parafialny chór od ubiegłego roku przyjął za swą nazwę zawołanie “Totus Tuus”, które kapitalnie podsumowuje “maryjność” i "papieskość” naszej wspólnoty parafialnej – mówi Igor Krajewski, organista w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie, wraz z ks. proboszczem Janem Jóźwiakiem organizator muzycznego wydarzenia.

  W maryjnym koncercie wzięło udział dziesięć chórów: z ciechanowskich parafii: farnej, św. Piotra, św. Franciszka z Asyżu i z miejscowej, z Pałuk, Wyszyn i Ligowa. Po raz pierwszy wystąpiły chóry z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Płońsku, z Baboszewa i schola z Krasnego. Obecne więc były chóry z wiekową tradycją, jak ”Victoria” z ciechanowskiej fary (112 lat istnienia) czy z parafii św. Mateusza w Ligowie (60 lat), ale również grupy muzyczne powstałe stosunkowo niedawno. Chóry przygotowały dwie pieśni o tematyce Maryjnej, W układach jedno, dwu, trzy i czterogłosowych o różnym stopniu trudności wykonania.

  Na zakończenie koncertu, uczestnicy otrzymali od ks. proboszcza Jana Jóźwiaka okolicznościowe dyplomy i pamiątki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół