• facebook
 • rss
 • Wielkopostne szanse

  wp

  dodane 24.02.2015 23:49

  Na naszej stronie będziemy informowali o rekolekcjach, dniach skupienia i wszelkich inicjatywach duszpasterskich, które pomogą nam lepiej przeżyć czas Wielkiego Postu.

  Na początek trzy zaproszenia: od płockiego Klubu Inteligencji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i na rekolekcje rodzin.

  6 i 7 marca Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na dwudniowe skupienie wielkopostne do kaplicy w domu sióstr pasjonistek, przy ul. Sienkiewicza 24. Początek w piątek o godz. 16 (konferencja i Droga Krzyżowa), w sobotę - od godz. 9.00: konferencja i Msza św.

  Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się również od 6 do 8 marca w Domu Miłości Ojca w Dąbrowie k. Mławy. Tematem rekolekcji będzie hasło:"Być uczniem", a poprowadzi je ks. Jacek Gołębiowski. Są zaadresowane do KSM-owiczów oraz wszystkich młodych ludzi w wieku od 14 do 26 lat. Zgłoszenia będą przyjmowane do 1 marca.

  - Wspólne rekolekcje wielkopostne są już stałym punktem roku formacyjnego KSM. Pomagają one dobrze przeżywać Wielki Post i przygotować się do świąt Wielkanocy. Są też czasem formacji i osobistego nawrócenia. Na rekolekcje są zaproszeni nie tylko członkowie Stowarzyszenia. Mogą w nich wziąć udział wszyscy chętni (z podanego przedziału wiekowego) - mówią organizatorzy.

  W programie rekolekcji znajdą się m.in.: Eucharystia, konferencje i spotkania w grupach. Tegoroczne rozważania rekolekcyjne, będą dotyczył tematu bycia uczniem Chrystusa w naszej codzienności.

  Wszyscy uczestnicy powinni zabrać ze sobą: Pismo Święte, notatnik, długopis i buty na zmianę. Informacje i zapisy pod adresem: ksmdplockiej@gmail.com (do 1 marca lub wyczerpania miejsc).

  Rekolekcje dla małżeństw, od 13 do 15 marca, poprowadzi o. Ksawery Knotz, kapucyn z Krakowa.

  Podobnie jak rekolekcje KSM, odbędą się one w Domu Miłości Ojca w Dąbrowie k. Mławy.

  Tematyka rekolekcji będzie następująca: małżeństwo w centrum historii zbawienia, sakrament małżeństwa, celebracja aktu małżeńskiego, trudności czasu niepłodnego, wstrzemięźliwość seksualna, podejście do grzechów seksualnych, dojrzewanie do czystości, trudne sytuacje.

  Informacje szczegółowe i zapisy drogą mailową na adres: dmodabrowa@gmail.com Zapisy potrwają do 11 marca 2015r. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół