• facebook
 • rss
 • Prosty dar

  am

  dodane 14.02.2015 13:37

  Na jeden procent od podatników liczą setki organizacji pożytku publicznego. W naszym regionie są wśród nich m.in. Caritas Diecezji Płockiej, poradnia „Metanoia” czy stowarzyszenie „Serce dla serce”. Na co przeznaczają pozyskane pieniądze?

  - Dla nas, jako stowarzyszenia pieniądze z jednego procenta oznaczają większą swobodę. Dzięki nim możemy zorganizować jakiś wyjazd, czy pielgrzymkę dla naszych podopiecznych. Te pieniądze przydają się nam nawet do utrzymania lokalu, który wynajmujemy, na prąd i wodę – wyjaśnia Mirosława Lewandowska ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce za serce” w Mławie. Ta organizacja, która przed laty uformowała się z diakonii modlitwy, pomaga dorosłym osobom niepełnosprawnym ruchowo i ich rodzinom z terenu Mławy i okolic. Robi to poprzez różne projekty i zajęcia, spotkania formacyjne, wyjazdy integracyjne; słowem pomaga takim osobom żyć łatwiej, ciekawiej.  – Niedawno na przykład realizowaliśmy program przeciwko wykluczeniu społecznemu, były też zajęcia, związane z procesem akceptacji siebie, odnajdywania w sobie dobrych stron. Mieliśmy także ciekawy program „niepełnosprawni w przestrzeni publicznej”. Polegało to na tym, że wspólnie wychodziliśmy np. do pizzerii, na koncert do szkoły muzycznej, czy do miniamfiteatru w parku. Taka spora grupa osób na wózkach była sygnałem dla miasta, że tu jesteśmy i mamy potrzeby, jak pełnosprawni ludzie – mówi prezes Urszula Bąkowska.

  W pracy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Metanoia” w Płocku pieniądze z jednego procenta podatku przeznaczane są także na bieżące potrzeby, związane z utrzymaniem siedziby oraz na działalność związaną z udzielaniem porad w sytuacjach konfliktów rodzinnych, dzieciom i młodzieży z diecezji. - Od października 2013 r. do października 2014 udzieliliśmy ok. 500 porad – informuje ks. Jarosław Mokrzanowski, wicedyrektor PPP Metanoia. Specjaliści tej poradni udzielają porad psychologicznych, pedagogicznych, prawniczych, a także z zakresu poradnictwa rodzinnego i rozeznawania duchowego. Poradnia prowadzi też regularne spotkania dla narzeczonych.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół