• facebook
 • rss
 • Budżet kontynuacji

  ak

  dodane 29.01.2015 19:21

  Budżet Płocka na 2015 r. zakłada m.in.: udrożnienie śródmieścia, plany na lotnisko, modernizację szkół i przedszkoli, oddanie nowej hali sportowej, remonty na ul.1 Maja i Gradowskiego i modernizację nabrzeża wiślanego.

  Plan finansowy, zaproponowany przez prezydenta Andrzeja Nowakowskiego i jego współpracowników, został przyjęty głosami 10 (z 15) obecnych radnych. Przy uchwalaniu budżetu Płocka nie brakowało emocji, wszystkie wnioski radnych z PiS zostały odrzucone.

  - Projekt budżetu na 2015 r. będzie przede wszystkim projektem kontynuacji dobrych zmian zapoczątkowanych w ubiegłej kadencji - mówił A. Nowakowski w czasie sesji budżetowej.

  Szczególną uwagę zwracał na plany przygotowania atrakcyjnych terenów inwestycyjnych, które w najbliższej przyszłości zostaną objęte specjalną strefą ekonomiczną.

  - Chcemy budować przemysłowy Płock, jednak nie miasto kominów, ale centrum inwestycji, przyjazne inwestorom i mieszkańcom. Dlatego ogłosiliśmy największy przetarg na sprzedaż terenów pod inwestycje przemysłowe - ponad 19 hektarów byłego lotniska - zapowiedział.

  W tym roku priorytetem ma być budowa drugiego i trzeciego odcinka obwodnicy. Na terenie miasta powstaną dwa nowe parki, pojawią się także nowe siłownie pod chmurką. Zaczną się także przygotowania do budowy domu seniora. - Lista inwestycji jest długa i zapewne wiele miast mogłoby nam jej pozazdrościć - mówił prezydent.

  Przyjęty na 2015 r. plan zakłada, że budżet zamknie się w kwocie 830 mln zł. Oświata i edukacja pochłoną najwięcej, bo ponad 292 mln zł, a pomoc społeczna - niemal 90 mln zł. 

  Więcej o budżetach napiszemy w numerze 6. "Gościa Płockiego".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół