• facebook
 • rss
 • Samorządowcy chcą pomóc

  Agnieszka Kocznur

  dodane 15.01.2015 15:06

  W Płocku odbyło się spotkanie bp. Piotra Libery i władz samorządowych, prezydentów, wójtów i burmistrzów naszej diecezji, które dotyczyło Światowych Dni Młodzieży.

  - Przed nami ogromne wyzwanie organizacyjne i logistyczne, dlatego uznałem za rzecz stosowną, abyśmy spotkali się w tym właśnie gronie. Proszę, abyście państwo chcieli zapoznać się z tym, czym są Światowe Dni Młodzieży, a także abyście nas wsparli, gdyż będzie to tak wielkie wydarzenie, że nie jesteśmy w stanie sami, jako Kościół, go udźwignąć - mówił bp Piotr Libera. 

  Szacuje się, że do płockiej diecezji na czas ŚDM przyjedzie około 5 tys. młodych ludzi. Centralne wydarzenia ŚDM będą poprzedzały Dni w Diecezji, które odbędą się od 20 do 25 lipca 2016r. 

  - Naszym głównym zadaniem jest przygotowanie i organizacja pięciu dni, kiedy to do różnych miast naszego regionu przybędzie młodzież z wielu krajów świata. Obecnie mamy już kontakt z grupami z Irlandii, Francji, USA, Włoch oraz Armenii - mówił ks. Rafał Grzelczyk, diecezjalny duszpasterz młodzieży i koordynator diecezjalny ŚDM. Jednocześnie przypomniał, że w większości parafii działają Parafialne Centra ŚDM złożone z młodzieży chętnej do pracy i podejmowania najróżniejszych inicjatyw. To one są siłą napędową diecezjalnych przedsięwzięć i promują ŚDM w lokalnych środowiskach.

   - Szukamy twórczego kontaktu z lokalnymi władzami, abyśmy wspólnie mogli gościć młodzież z różnych stron świata. Chcemy zastanowić się nad tym, co możemy razem zrobić, jak przygotować nasze miasta na przyjęcie młodych - mówił ks. Grzelczyk. - Celem naszego spotkania jest współpraca w celu promocji historii, kultury oraz walorów turystycznych podczas ŚDM - wyjaśniał.

  W czasie spotkania o historii i idei ŚDM opowiadała Agnieszka Jasińska i Aleksandra Grzybowska z duszpasterstwa diecezjalnego młodzieży „Studnia”. Zapowiedziano, że naszą diecezję nawiedzą też znaki ŚDM - Krzyż i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Odbędzie się to od 6 do 19 września.

  Więcej o wydarzeniu napiszemy w numerze 04. "Gościa Płockiego".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół