• facebook
 • rss
 • Wrócili z Taize

  ak

  dodane 05.01.2015 12:47

  37 Europejskie Spotkanie Młodych odbyło się w tym roku w mieście tysiąca wież i dzwonnic - Pradze. Wśród tysięcy uczestników Taize nie zabrakło młodych z diecezji płockiej.

  Młodzi z całej Europy i z innych kontynentów zostali przyjęci na kilka dni przez parafie, wspólnoty i mieszkańców Pragi. Na wyjazd do Taize zdecydowało się także około 30 osób z różnych stron diecezji płockiej.

  Pojechali przede wszystkim ci, którzy nie byli wcześniej na spotkaniach ESM. Młodzież z m.in. Płocka, Płońska, Ciechanowa i Przasnysza wyruszyła do Pragi późnym wieczorem 28 grudnia a wróciła do Płocka 2 stycznia. Po powrocie mówili, że ten wyjazd pozwolił im poznać ludzi różnych narodowości, inne kultury, ale przede wszystkim pomógł im dostrzec radość z bycia chrześcijaninem.

  - Dla nas wszystkich było to ogromne przeżycie. Wzruszające było widzieć tak wiele osób, z różnych krajów, których łączy Pan Bóg, którzy odmawiają modlitwę ”Ojcze Nasz” w tak wielu językach - wspomina Aleksandra Grzybowska z Płocka.

    Młodzież w czasie ESM spotykała się w międzynarodowych grupach
  z arch. Aleksandry Grzybowskiej
  - W Pradze urzekła nas także olbrzymia serdeczność osób, które spotykaliśmy na co dzień, których mijaliśmy na ulicy, ale przede wszystkim rodzin, które wspaniale nas przyjęły - zaznacza. Dodała, że ta gościna to cenne doświadczenie z racji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, gdy także nasza diecezja będzie gościć młodzież z różnych stron świata.

  Kolejne spotkanie w duchu Taize odbędzie się za rok w Hiszpanii. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół