• facebook
 • rss
 • Powiat rypiński podliczony

  am

  dodane 20.11.2014 23:44

  Jak rozłożą się partyjne siły w rypińskiej radzie?

  W głosowaniu do rady powiatu w Rypinie, w 4 okręgach wyborczych wybierano 17 radnych. Najwięcej głosów łącznie otrzymało PSL i to ludowcy wezmą najwięcej mandatów w nowej radzie, chociaż trudno tu mówić o wyraźnej większości. Z porównywalnym wynikiem zakończyły te wybory PiS i KWW Zgoda; najmniej otrzymało SLD Lewica Razem. Ogółem mandaty do rady przypadły ludowcom, prawicy, komitetom wyborców Zgoda i Pora Na Gospodarzy oraz SLD. Kto wejdzie do rypińskiej rady powiatu przyszłej kadencji?

  Z ramienia PSL będzie to: Krzysztof Bułkowski, Ryszard Potwardowski, Danuta Tyraj, obecnie wicestarosta rypiński, Krzysztof Kwiatkowski, Łukasz Kopczyński i Zbigniew Górzyński, dotychczasowy członek zarządu powiatu.

  5 mandatów przypadło kandydatom KWW Zgoda; z tego listy w skład rady weszli: Marek Tyburski, starosta rypiński, Piotr Makowski, Rafał Glinicki, Jagoda Grajkowska, Krzysztof Cegłowski.

  Do nowej rady zostali wybrani także kandydaci PiS: Paweł Grzybowski, Mirosław Marynowski, Monika Ewa Kalinowska i Piotr Czarnecki.

  Z listy SLD Lewica Razem wszedł do rady Jacek Furman. Jeden mandat przypadł także reprezentantowi KWW Pora Na Gospodarzy, Andrzejowi Kosińskiemu.

  W głosowaniu do sejmiku województwa kujawsko – pomorskiego, również najwięcej głosów oddano na listę PSL, jak podaje raport Powiatowej Komisji Wyborczej w Rypinie liczba ta wyniosła 7 tys. Po około 3,2 tys. głosów w tym głosowaniu zebrali kandydaci PiS i PO.

  W obu głosowania – do rady powiatu i do sejmiku województwa, odnotowano także głosy nieważne, oddane na ważnych kartach. W jednym z okręgów, w głosowaniu do rady było ponad 1200 takich głosów. W przypadku wyborów do sejmiku, odnotowano ponad 4300 nieważnych głosów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół