• facebook
 • rss
 • Bieg z biało-czerwoną

  Dominik Nowakowski

  dodane 11.11.2014 22:32

  Wystartowali o godzinie 11:11. Założyli sobie, że przebiegną dystans 11,11 km, upamiętniając w ten sposób 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Około dwudziestu miłośników biegania, w większości z Klubu Biegacza im. Piotra Sękowskiego w Płońsku, 11 listopada połączyło rekreację z historyczną zadumą. Przybyli na stadion z narodowymi flagami, ubrani w biało-czerwone sportowe stroje, by zwartej grupie pobiec ulicami miasta i przypomnieć płońszczanom o szacunku do bohaterów, którym zawdzięczaliśmy po 123 latach niewoli wyzwolenie się spod jarzma zaborców. Biegaczom towarzyszyły dwa psy: Chester i Magia, których panem jest jeden z najbardziej utytułowanych długodystansowców w swojej kategorii wiekowej w kraju – Marek Dzięgielewski.

  - Jak sięgnąć pamięcią, Polacy zawsze mieli pod górkę, ale zawsze też poświęcenie rodaków dawało nadzieję na lepsze jutro. W 1918 roku wywalczyliśmy niepodległość i naszym obowiązkiem jest godnie świętować tę listopadową rocznicę. Dzięki takim wydarzeniom możemy dzisiaj spełniać własne marzenia i realizować swoje cele – mówi Paweł Orzechowski, zawodnik K.B. im. P. Sękowskiego, który zaproponował trasę ulicami miasta, co spotkało się z przychylnością pozostałych biegaczy.  – Jak dla mnie, taki start to wielki sukces, większy aniżeli występ podczas maratonu. Żyłem tym dniem już od dłuższego czasu, by razem z kolegami i koleżankami zamanifestować przywiązanie do ojczyzny i patriotycznych wartości – powiedział Orzechowski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół