• facebook
 • rss
 • Modlitwa miasta

  Agnieszka Otłowska

  dodane 23.10.2014 21:36

  W Makowie Mazowieckim wierni obu parafii wspólnie modlili się na różańcu, słuchając rozważań św. Jana Pawła II.

  W pierwsze liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II obydwie makowskie parafie zorganizowały nabożeństwo różańcowe. Po zakończonych wieczornych Eucharystiach z każdej parafii przeszła uroczysta procesja na plac spółdzielni mieszkaniowej Jubilatka. 

  Każda z rozważanych dziesiątek różańca - tajemnic światła - poprzedzona była krótką refleksją z zapisek świętego.

  Uczestnicy nabożeństwa usłyszeli m.in. "Tajemnicą światła jest przede wszystkim chrzest w Jordanie. Tutaj, gdy Jezus schodzi do wody - jako niewinny, który czyni siebie ‘grzechem’ za nas - otwierają się niebiosa i głos Ojca ogłasza Go Synem umiłowanym, a Duch Święty zstępuje na Niego, by powołać Go do przyszłej misji." To słowa Jana Pawła II.

  Różaniec wraz z duszpasterzami odmawiali m.in. uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Makowie Mazowieckim oraz przedstawiciele kół różańcowych i mieszkających tu rodzin. Różaniec zakończył wspólnie odśpiewany Apel Jasnogórski i ucałowanie relikwii.

  Ks. Bonifacy Radziszewski, dziekan, zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy Koronką Bożego Miłosierdzia, która odbędzie się dnia 29 października na rynku miejskim.

  Głównymi organizatorami byli księża z parafii pw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim: proboszcz ks. Krzysztof Biernat, ks. Paweł Perdion oraz ks. Dariusz Witkowski – czuwający nad oprawą muzyczną i scholą dziecięcą. Trasę procesji zabezpieczyła makowska policja.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół