• facebook
 • rss
 • Terminal modlitwy

  wp

  dodane 21.10.2014 23:31

  Biskup Piotr Libera poświęcił kaplicę pw. Matki Bożej Loretańskiej na lotnisku w Modlinie.

  To już dziewiąta kaplica na polskich lotniskach. Poświęcił ją 20 października bp Piotr Libera. - Wierzę, że dla personelu lotniska i wielu pasażerów, będzie to miejsce może krótkiej, okazjonalnej, ale jakże potrzebnej, chwili skupienia i modlitwy. (…) Jestem wdzięczny zarządowi spółki lotniska, że w budowie tego portu lotniczego, który jest ”oknem na świat” dla Warszawy i Mazowsza, dostrzegł również potrzebę uruchomienia kaplicy. Za tę wrażliwość i uwagę zwróconą na potrzeby duchowe waszych pasażerów, których liczba ciągle rośnie, chcę serdecznie podziękować! - mówił bp Libera.

  W kazaniu biskup płocki zwrócił uwagę, że w przestrzeni lotniska, zwraca się szczególną uwagę na człowieka podróżującego i jego bezpieczeństwo.

  - Jednak pod technicznym stwierdzeniem ”przyloty”, ”odloty” kryją się przecież konkretne twarze, historie, radość powitania i łzy rozstania. Dlatego dobrze się stało, że w całej tej rzeczywistości, pamiętaliście też o wymiarze duchowym i przeznaczyliście to miejsce na kaplicę. Niech stanie się ona miejscem ciszy i duchowego pokrzepienia. Niech Jezus eucharystyczny, obecny odtąd w tej kaplicy, pomaga wam, abyście nie byli obojętni wobec napotkanych osób, okazując im cierpliwość, zrozumienie i dyspozycyjność - mówił ks. biskup.

  W uroczystości, obok zarządu spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin, wziął również udział ks. protojerej Andrzej Bołbot z prawosławnej parafii św. męczennicy Aleksandry w pobliskim Stanisławowie. Kapłan prawosławny po zakończeniu Mszy św. odmówił również stosowne modlitwy na poświęcenie nowego miejsca kultu.

  Cywilne lotnisko w Modlinie zostało otwarte w 2012 roku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół