• facebook
 • rss
 • Pańska żona zmartwychwstała...

  am

  dodane 04.10.2014 13:13

  Od sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie rozpoczął się duchowy szlak przygotowania diecezji płockiej na nawiedzenie obrazu Czarnej Madonny. W czasie diecezjalnej pielgrzymki Kół Żywego Różańca konferencję-świadectwo wygłosił o. Melchior Królik, paulin.

  - Maryja nie mówi do nas ustami, ale gestem i wzrokiem, na który nie możemy pozostać obojętni, który prowadzi nas do pojednania z Chrystusem. Tak! Wy to dobrze odczytujecie, stojąc po dwie godziny w kolejce do spowiedzi. Bo przecież nie można być na pielgrzymce, a nie być u sakramentu pokuty – mówił paulin z Jasnej Góry.

  O. Melchior przytaczał podczas konferencji świadectwa cudów i łask otrzymanych za wstawiennictwem Matki Bożej, wyproszonych przed cudownym wizerunkiem na Jasnej Górze, z różańcem w ręku.

  - W Sandomierzu, w szpitalu, umarło przy porodzie dziecko. Lekarz powiedział do męża, że stan jego żony jest ciężki. Zapytał mężczyznę: "Czy jest pan wierzący?”. Padła odpowiedź: "Tak, jestem wierzący”. Lekarz poradził mu, by udał się na Jasną Górę. Ten człowiek pojechał do Częstochowy. Przed sanktuarium podwinął nogawki i boso poszedł do kaplicy Cudownego Obrazu Maryi, z różańcem w ręku. Gdy wrócił do domu i pojechał do szpitala, spotkał owego lekarza, który mu powiedział: "Dobrze pan zrobił. Pańska żona zmartwychwstała...” - opowiadał o. Melchior, przytaczając świadectwa zanotowane w Jasnogórskiej Księdze Cudów i Łask.

  Zachęcał wszystkich pątników do podtrzymywania tej gorliwości w modlitwie różańcowej, do uczestnictwa we Mszy św.

  Podczas konferencji przed rozpoczęciem nowenny przygotowującej diecezję płocką do peregrynacji jasnogórskiego obrazu przypomniał o wydarzeniach sprzed 40 lat - o Wielkiej Nowennie rozpoczętej przez prymasa Polski, o powstaniu kopii wizerunku MB Częstochowskiej, jej aresztowaniach przez władze komunistyczne.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół