• facebook
 • rss
 • W Rostkowie wiarę znajdź!

  Wojciech Ostrowski

  dodane 23.09.2014 10:35

  W słoneczne, wrześniowe popołudnie sanktuarium swojego patrona - św. Stanisława Kostki, wypełniła młodzież z diecezji płockiej, łomżyńskiej, łowickiej, warszawsko-praskiej oraz z archidiecezji warszawskiej i warmińskiej.

  Większość pielgrzymów przyjechała autokarami, ale byli też i tacy, którzy szli pieszo. W ten sposób już do blisko 25 lat przybywają do Rostkowa, pokonując 20-kilometrową trasę, młodzi ludzie z Ciechanowa oraz Opinogóry, Pałuk i Sońska. W tym roku w ich liczącej około 250 osób grupie znalazła się również młodzież z płockiej fary i katedry, wraz z duszpasterzami. Na własnych nogach przybyło też blisko 100 młodych ludzi z Przasnysza ze swoim dekanalnym duszpasterzem, ks. Radosławem Dąbrowskim na czele.

  Pielgrzymkowe spotkanie na przykościelnym placu w Rostkowie rozpoczął program ewangelizacyjny, którego tytuł brzmiał tak jak hasło tegorocznej pielgrzymki: "Jestem dzieckiem Boga". Program, dla którego oprawę muzyczną zapewnił zespół ”Śpiewaj i Idź”, z parafii św. Urbana w Baboszewie, poprowadził ks. Krzysztof Kralka - pallotyn, ewangelizator i rekolekcjonista. Ks. Krzysztof jest założycielem i dyrektorem Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji, zespołu "Razem za Jezusem" oraz Moderatorem Generalnym Wspólnoty "Przyjaciele Oblubieńca". Jego Msze św. i kazania, a zwłaszcza wieczory uwielbienia i modlitwy o uzdrowienie, gromadzą liczne rzesze wiernych. Zgromadzonej w Rostkowie młodzieży dał on poruszające świadectwo swego nawrócenia, które pociągnęło za sobą radykalną zmianę życia. Niemal z dnia na dzień podjął niełatwą decyzję, aby porzucić studia oraz pracę zawodową i pójść za wewnętrznym głosem, który wezwał go do służby Panu jako kapłan. Pod koniec programu zdarzyło się coś niezwykłego: na prośbę ks. Krzysztofa ustał wszelki ruch na rozległym placu. 4 tysiące młodych ludzi wstało i w skupieniu zasłuchało się w modlitewnych rozważaniach prowadzącego. - Powiedz głośno: "Jestem dzieckiem Boga". Powiedz to swojemu sąsiadowi. Powiedz to do mnie, abym też sobie przypomniał, kim jestem – zachęcał młodzież ks. Krzysztof.

  Wygłosił on również kazanie podczas Mszy św., pod przewodnictwem bp. Piotra Libery, która była centralnym punktem pielgrzymki młodzieży. - W twoim sercu Bóg pozostawił wiadomość, że zawsze możesz do Niego powrócić – mówił kaznodzieja. – Jeśli na przestrzeni 2 tysięcy lat pochylał się nad grzesznikami, to nie ma powodu by myśleć, że ty jesteś inny w swojej grzeszności. Bóg nie pozostaje obojętny wobec ciebie, a im większy grzech tym bardziej rozlewa się Jego miłosierdzie. Zawsze możemy wrócić do Pana, który czeka i nie potraktuje nas jak synów marnotrawnych. On na nas nie krzyczy, nie wypomina, tylko przytula. Dla ciebie drzwi do serca Boga zawsze są otwarte. – zakończył ks. Krzysztof. Także podczas Mszy św. grał i śpiewał zespół ”Śpiewaj i Idź”.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół