• facebook
 • rss
 • Muzyczny hołd

  Dominik Nowakowski

  dodane 22.09.2014 00:37

  W kościele parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku miał miejsce wyjątkowy koncert, upamiętniający 75. rocznicę sowieckiej napaści na nasz kraj.

  Jednym z głównych punktów obchodów Dni Patrona Miasta św. Michała Archanioła stało się muzyczne wydarzenie z udziałem jednej z najwybitniejszych kameralnych orkiestr w Polsce i Europie - Sinfonietta Cracovia. Początkowo zespołem miał dyrygować maestro Krzysztof Penderecki, ale z przyczyn zdrowotnych, odwołał swój przyjazd do Płońska. Zastąpił go niemniej uznany artysta Jerzy Maksymiuk, który dał się poznać licznej widowni jako człowiek otwarty i pełen humoru.

  - W kontekście tego, co dziś dzieje się na Ukrainie, przypominamy o odebranej nam na kilkadziesiąt lat wolności, o zbrodni katyńskiej, o pełnych więzieniach, o ludziach pragnących niepodległej Polski. Niech ten koncert będzie hołdem dla tych, którzy jej bronili i dla tych, którzy za nich ginęli – tymi słowami otwierał uroczysty koncert burmistrz Andrzej Pietrasik.

  Melomani zgromadzeni w świątyni u ”Maksymiliana” mogli wysłuchać między innymi takich utworów jak: Agnus Dei z Polskiego Requiem K. Pendereckiego, Wers J. Maksymiuka, Serenada na smyczki A. Dworzaka oraz Orawa W. Kilara. Zwieńczeniem występu i najlepszym podziękowaniem muzykom za instrumentalną ucztę była owacja na stojąco i gromkie brawa.

  Występ w Płońsku zakończył trasę koncertową zatytułowaną ”Pamiętamy”, która poświęcona była rocznicowym, bolesnym wspomnieniom radzieckiej agresji z 17 września 1939 roku.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: KONCERT, PŁOŃSK

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół