• facebook
 • rss
 • Ważne pytania i zabawa

  am

  dodane 22.08.2014 23:57

  Przez cztery dni młodzież z salezjańskich oratoriów i parafii przeżywa swoje doroczne, wakacyjne spotkanie. W tym roku jego hasło brzmi "E-migranci. Nasza Ojczyzna jest w Niebie".

  Na terenie klasztoru w Czerwińsku jak co roku zaroiło się od namiotów. Na tegoroczne Campo Bosco przybyło ok. 400 młodych osób z różnych stron Polski, w większości z terenu salezjańskiej inspektorii warszawskiej.

  Otwarcie festiwalu nastąpiło w czwartkowy wieczór z udziałem ks. inspektora Andrzeja Wujka SDB, powitanego gorąco przez campowiczów. Gościnnie zagrała orkiestra OSP z Rębowa, a scenę festiwalową zawojował Acoustic Praise, który zagrał m.in. piosenkę ułożoną specjalnie na to spotkanie „Moja Ojczyzna jest w Niebie”. Oryginalną niespodziankę sprawili uczestnikom duszpasterze z Ośrodka Emaus w Czerwińsku, gdy pojawili się przebrani za trzech legionistów rzymskich. Zamiast symbolicznego klucza do Czerwińska, przekazywanego organizatorom dla całego Campo, przekazany został „kawałek Wisły”.

  O ile wieczór otwarcia upłynął w atmosferze naładowanej sporą dawką humoru, to sam temat festiwalu podejmuje zupełnie poważne treści. Hasło, inspirowane tytułem i treścią książki Susan Maushart „E-migranci”, podejmującej problem korzystania z internetu i portali społecznościowych wśród młodzieży, ma swoje rozwinięcie w konferencjach. Gośćmi tego Campo są m.in. prof. Jacek Kurzępa, socjolog młodzieży, dziennikarz Rafał Porzeziński, specjalista od wychodzenia z uzależnień, raper Peja – Ryszard Waldemar Andrzejewski i Darek Malejonek, lider Maleo Reggae Rockers.

  W sobotę o niebezpieczeństwach czarnej magii, wróżbiarstwa i o swoim nawróceniu opowie campowiczom aktorka Patrycja Hurlak.

  W cieniu klasztoru w Czerwińsku, pamiętającym wojów Jagiełły przeprawiających się mostem łyżwowym przez Wisłę przed Wiktorią Grunwaldzką, młodzież będzie się zastanawiać także nad znaczeniem słowa "ojczyzna". Na tegorocznej scenie festiwalowej wystąpi m.in. Tadeusz Polkowski – raper Tadek z koncertem „Tajne Komplety w ramach Akcji Burza 2014”. Artysta, znany też jako współzałożyciel zespołu hiphopowego Firma, nagrał piosenki upamiętniające żołnierzy wyklętych.

  Campo Bosco ma w tym roku specjalną Strefę 18 plus, gdzie cisza nocna zapada trochę później. Została przygotowaną z myślą o starszej młodzieży, która będzie mogła uczestniczyć w dodatkowych punktach programu festiwalu – m.in. prezentacjach teatralnych.

  Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Oratorium im. Jana Pawła II w Czerwińsku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół