• facebook
 • rss
 • Powiedz to trudem drogi

  am, ak

  dodane 08.08.2014 10:50

  - Trudem drogi powiedz, że Chrystus zmartwychwstał! – zachęcał pielgrzymów bp Piotr Libera podczas Mszy św. w katedrze, w święto Przemienienia Pańskiego.

  Świąteczny poranek, 6 sierpnia po raz 33. stał się początkiem wędrówki pielgrzymów diecezji płockiej do Częstochowy. Mszę św. w katedrze odprawił dla nich bp Piotr Libera. - Bądźcie pozdrowieni, siostro i bracie, pielgrzymie! Połącz w sobie radość z tego faktu, że wierzysz i dlatego idziesz. Idź i powiedz twoim trudem drogi, modlitwy, intencji i zmęczenia, że Jezus Zmartwychwstał, że On ciebie kocha, przebacza, a ty tego doświadczasz! - zachęcał pątników, którzy za chwilę mieli wyruszyć na szlak.

  Ordynariusz płocki zwrócił uwagę, że w wędrówce potrzebny jest dobry towarzysz, z którym można iść, rozmawiać, dzielić się swoją historią, pomagać sobie wzajemnie w przezwyciężaniu pielgrzymich trudów. Zachęcał wszystkich, by byli dla siebie takimi dobrymi towarzyszami drogi. - Bądźcie bezinteresowni, wielkoduszni - jak brat dla siostry, jak siostra dla brata! – wzywał bp Piotr Libera.

  - Takim towarzyszem drogi chce być dla was Jezus. On pójdzie z wami. Będzie czytał z waszych serc intencje, będzie widział wasze zmęczenie i bolące nogi. On was zrozumie, bo On zna drogę człowieka. Gdy wierzymy, że Jezus idzie z nami, że nas czyni dla siebie braćmi i siostrami, i że w ten sposób tworzy nowe relacje między nami, pielgrzymka naprawdę jest pielgrzymką - mówił. Przypomniał, że obchodzone 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego jest w tradycji chrześcijańskiego Wschodu „duszą wszystkich świąt”.

  Biskup płocki przywołał też wizerunek Maryi i Jezusa z jasnogórskiej ikony. - Coś mi mówią te dwie wolne, wskazujące, zawierzające się dłonie Jezusa i Maryi. Św. Jan Paweł II zapisał po prostu w swych „Notatkach duchowych”: „Jestem bardzo w rękach Bożych”.

  Na początku tegorocznego pielgrzymkowego szlaku, bp Piotr przypomniał, że to wędrowanie jest szczególnym podziękowaniem za dar kanonizacji naszego papieża.

  - Myślę, że tego nam szczególnie dzisiaj potrzeba, aby podjąć trud dziękczynienia i naśladowania św. Jana Pawła II. Dlatego on pójdzie z pielgrzymką w znaku relikwii. Będzie towarzyszyło wam jego słowo, jak chociażby to przeznaczone na dzisiejszy dzień, które wypowiedział nasz święty 35 lat temu na Jasnej Górze: „Sami nie wiecie, jacy jesteście piękni, kiedy obcujecie z bliska z Chrystusem, z Mistrzem, starając się żyć w Jego łasce uświęcającej”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół