• facebook
 • rss
 • Pasja, motor i Jezus

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 27.07.2014 00:54

  Z okazji święta św. Krzysztofa na zaproszenie diecezjalnego duszpasterza motocyklistów w Wyszogrodzie spotkali się pasjonaci jednośladów.

  Na scenie w amfiteatrze nad Wisłą przygotowano nietypowy ołtarz: jego mensa spoczywała na dwóch motorach. W czasie Mszy św. w intencji poszkodowanych w wypadkach motocyklowych i samochodowych, której przewodniczył ks. Dariusz Skoczylas, diecezjalny duszpasterz motocyklistów, modlono się m.in., ”aby Pan Bóg dawał motocyklistom czyste serce i zawsze bezpieczny powrót do domu”. W czasie liturgii śpiewał zespół "Gospel Soul" z Tłuchowa.

  - Nasze życie to droga, która ma wiele zakrętów, wiele przeciwności, ograniczeń, ale to wszystko jest dla naszego dobra - jeżeli chcemy dotrzeć do celu. I naprawdę warto czasami pojechać dłuższą, czy gorszą drogą, aby dotrzeć do celu. Jeśli jedziesz z Panem Bogiem, w stanie łaski uświęcającej, to choćby była przed tobą najtrudniejsza droga, nic przed tobą nie będzie straszne. Te przeszkody w naszym życiu i problemy w naszym życiu duchowym i w rodzinach możemy pokonać, jeżeli z nami jest Bóg – mówił w kazaniu ks. Tomasz Denicki, pochodzący z diecezji przemyskiej misjonarz w Boliwii.

  - Zapamiętajcie, że Bóg was kocha! On nam dał przykazania, abyśmy żyli. Czy myślicie, że przepisy ruchu drogowego, nakazy i zakazy są po to, aby nas zniewalać? Przeciwnie, one są po to, abyśmy bezpiecznie dotarli do celu. Bądźcie też zawsze gotowi na spotkanie z Panem. Ta świadomość daje pokój serca - zwracał uwagę ks. Denicki.

  O pomocy misjonarzom i potrzebie zakupu dla nich środków transportu, aby mogli głosić Ewangelię, mówił pochodzący również z diecezji przemyskiej ks. Tomasz Grzyb z Kirche in Not. – Czy wiecie, że w naszym pięknym świecie, chrześcijanie są prześladowani i mordowani? W wielu krajach takie Msze św., jak ta, odprawiana pod gołym niebem, w miejscu publicznym, nie jest możliwa. Na tym spotkaniu pokazujecie swoje pasje dla motorów, chcecie prowadzić życie z Jezusem, ale módlcie się też za prześladowanych - prosił ks. Tomasz Grzyb.

  Jak zauważa ks. Dariusz Skoczylas, diecezjalny duszpasterz motocyklistów, od pewnego czasu, motocykliści z diecezji płockiej wspierają akcję zakupu środków transportu dla misjonarzy, którą organizuje ”Miva Polska”. Szerokim echem wśród uczestników spotkania odbiła się również akcja charytatywna zbiórki pieniędzy na rehabilitację rannego niedawno w wypadku motocyklisty - 41-letniego Konrada. Na ten cel zebrano 5220 zł. - To był cały dzień spotkań, promocji bezpiecznej jazdy, modlitwy i bluesowych koncertów, który był okazją do integracji środowiska motocyklistów z naszego regionu - powiedział ks. Dariusz Skoczylas.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół