• facebook
 • rss
 • Gotowi do drogi

  am

  dodane 24.07.2014 11:56

  W parafii Dąbrowa trwają czterodniowe rekolekcje, w których bierze udział dwadzieścia osób ze wspólnoty Laboratorium Wiary i z grupy Teatr Trzeciego. Już w piątek sami rozpoczną akcję ewangelizacyjną na ulicach 6 polskich miast.

  Reżyser i aktor Adam Łoniewski przygotowuje z młodzieżą z Teatru Trzeciego etiudy teatralne na wyjazd ewangelizacyjny   Dąbrowa, 22.07.2014
  Reżyser i aktor Adam Łoniewski przygotowuje z młodzieżą z Teatru Trzeciego etiudy teatralne na wyjazd ewangelizacyjny
  Agnieszka Małecka /Foto Gość
  To właściwie rekolekcje, warsztaty ewangelizacyjne i teatralne w jednym. - Robimy wyjazdowy projekt ewangelizacyjny „Świadomość”, ale najważniejsze są te cztery dni, które tutaj spędzamy i to, co tutaj się zdarzy, podczas warsztatów, Mszy św., wspólnych obiadów i zabawy. Dopiero to się przełoży na drugi etap naszego wyjazdu. Bez tego zdarzenia tutaj, bez tego spotkania z Bogiem, nie mamy po co jechać w Polskę - zauważa Joanna Bartnicka, jedna z osób koordynujących przedsięwzięcie.

  Rekolekcje prowadzi ks. Jacek Gołębiowski, opiekun związanej z płocką parafią św. Jadwigi wspólnoty Laboratorium Wiary i proboszcz parafii w Dąbrowie, natomiast warsztaty teatralne odbywają się pod kierunkiem Adama Łoniewskiego, aktora, reżysera i opiekuna Teatru Trzeciego. Uczestnicy tych rekolekcji i całego projektu podzieleni są na dwie grupy; część z nich bierze udział w próbach etiud, natomiast animatorzy „Laboratorium Wiary” przygotowują się do roli ewangelizatorów.

  - To są też takie techniczne warsztaty. W momencie, gdy wychodzimy do ludzi, to z jednej strony chcemy rozmawiać o doświadczeniu Pana Boga w swoim życiu, ale z drugiej strony, żeby nie być gołosłownym, musimy się opierać na Piśmie św. - wyjaśnia Asia.

  - Teatr ma być tą pierwszą formą kontaktu podczas ewangelizacji na ulicach, bo on przyciąga uwagę. Potem będą się włączać ewangelizatorzy - dodaje Paweł Kolczyński, jeden z trójki koordynatorów projektu.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół