• facebook
 • rss
 • W nowej komendzie

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 23.07.2014 23:38

  Biskup Roman Marcinkowski modlił się w intencji mazowieckich policjantów i poświęcił ich nową siedzibę w Płocku.

  Mazowieckie obchody Święta Policji miały miejsce w kościele św. Stanisława Kostki w Płocku i przy nowowybudowanej komendzie miejskiej policji, przy alei Kilińskiego. Obecni byli przedstawiciele władz państwowych, policji, parlamentarzyści, samorząd miasta oraz powiatu.

  Mszy św. w salezjańskim kościele przewodniczył bp Roman Marcinkowski.

  - Aby być policjantem, potrzeba odwagi, męstwa, odwagi serca, prawego sumienia (…) Często jesteście pierwsi przy wypadkach i przestępstwach. Jako pierwsi musicie wtedy odróżnić dobro od zła i ocenić, aby zastosować odpowiednie środki. Waszym obowiązkiem jest służba państwu i tym, których spotkała krzywda. Pamiętajcie o "Niebieskim Komendancie", który jest przełożonym nas wszystkich. Niech nie zabraknie wam nowoczesnego sprzętu, przyjaźni tych, na których możecie liczyć, oparcia w rodzinie, słusznej godziwej zapłaty. Bądźcie ludźmi wielkiego ducha i męstwa – mówił w czasie Mszy św. bp Marcinkowski.

  Ksiądz biskup zwrócił uwagę na pilną potrzebę kształtowania sumień współczesnych Polaków, a zwłaszcza osób pracujących w policji. - Zastanówmy się nad sensem naszych słów i wyborów. Zapytajmy o stan naszych sumień – mówił bp Roman Marcinkowski. Zwrócił uwagę, że Polacy powinni przypomnieć sobie katechezę św. Jana Pawła II o sumieniu, w której mówił, że "przyszły kształt życia społecznego i państwowego zależy przede wszystkim od tego, jaki będzie człowiek, jakie będzie jego sumienie”.

  Ks. Biskup modlił się słowami: - Duchu Święty, światłości sumień przebudź nasze sumienia i wybaw nas: od głupoty udającej mądrość, od kłamstwa udającego prawdę, od ślepoty udającej dalekowzroczność, od fanatyzmu udającego wiarę, od brudu udającego czystość, od nienawiści udającej miłość, od niewoli udającej wolność, od obłudy udającej szczerość, od pychy udającej pokorę, od warcholstwa udającego odwagę, od szatana, który mówiąc: "nie” myśli "tak”, a mówiąc "tak”, myśli "nie”. Przyjdź Duchu Święty i otwórz nasze oczy, uszy, serce!

  Mszy św., a następnie przemarszowi policyjnych pododdziałów z kościoła do nowej komendy towarzyszyła orkiestra reprezentacyjna policji.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół