• facebook
 • rss
 • Wieczór z niespodzianką

  am

  dodane 29.06.2014 01:12

  Na festiwalowej scenie zagrała formacja Propaganda Dei. FM-owiczów odwiedził bp Piotr. Był tort imieninowy dla uczestników. Ogłoszono też wyniki festiwalowych konkursów.

    Tort na imieniny Piotra i Pawła przygotowany był dla uczestników FM
  Agnieszka Małecka /GN
  Drugi dzień festiwalu to kolejne godziny wypełnione warsztatami, modlitwą oraz dobrą zabawą i zwiedzaniem miasta. Na błoniach, gdzie odbywa się FM, pojawiły się dwa charakterystyczne namioty. W jednym uczestnicy mieli okazję zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. Obok natomiast mogli kupić specjalne gadżety - koszulki, torby z nadrukami itp., włączając się w akcję "Bilet dla brata”, która jest wsparciem finansowym dla młodzieży z Europy Wschodniej, wybierającej się na ŚDM w Krakowie.

  Wieczorem, na błoniach przy "Studni”, wystąpił zespół "Propaganda Dei”, o który już podczas poprzednich edycji dopominali się uczestnicy diecezjalnego FM. Z nową siłą, w rytmie reggae, zabrzmiały m.in. takie utwory, jak "Wojownicy”, "Prawda”, Wojna”, "Czas”.

   - Do Jezusa przyprowadzili niewidomego. Ten prosił: Ulituj się nade mną. Ratuj mnie! Jezus podszedł i napluł mu w oko. I ten gość wtedy przejrzał. Życzę wam, aby Jezus też napluł wam w oczy, abyście mogli za Nim pójść! - usłyszeli w Płocku uczestnicy FM.

    Muzycy z Propaganda Dei porwali młodzież do tańca
  Agnieszka Małecka/GN
  Po sporej dawce mocnej, chrześcijańskiej muzyki, która porwała młodzież do tańca, FM-owicze przenieśli się pod drugą scenę festiwalową. Tu powitano bp. Piotra, który towarzyszy młodzieży na FM. W ten sobotni wieczór m.in. modlił się wraz z nimi Apelem Jasnogórskim, który poprowadził zespół "Moja Rodzina” - jeden z gości tego festiwalowego dnia.

  - I bawicie się, i odpoczywacie, i modlicie się, i poznajecie się tu nawzajem. Myślę, że to wszystko będzie potrzebne w perspektywie 2016 r. Szykujemy się przecież do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Liczę, że będziecie takim zaczynem, o którym mowa jest w Ewangelii, zaczynem naszej diecezji - takie zadanie ordynariusz płocki postawił przed młodzieżą zgromadzoną na FM.

  Tego sobotniego wieczoru były jeszcze życzenia dla szczególnych solenizantów - bp. Piotra, a także dla kompozytora Piotra Pałki, który kolejny raz prowadzi na festiwalu w Płocku warsztaty muzyczne. Długa kolejka amatorów słodkości ustawiła się do imieninowego tortu.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • CYnick
   29.06.2014 17:46
   Wieczór z niespodzianką? Raczej artykuł z niespodzianką. Biskupów Piotrów kilku jest. Zwiedzanie miasta? A jakiego? A o jakie błonia chodzi? Ordynariusz też nie wiadomo który. Jakiś festiwal FM. Może by rozszyfrować...
   Artykuł niczym z Życia Warszawy (no, bo Warszawę to każdy musi znać).
   Niby można to wziąć żartem, ale mnóstwo teraz takich "relacji", zwłaszcza w sporcie, że dyscypliny się nie domyślisz. Widać że nie tylko emocji nie brakuje, ale i warsztatu dziennikarskiego.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół