• facebook
 • rss
 • Dobre serca w Gostyninie

  am

  dodane 23.06.2014 22:43

  Msza św. pod przewodnictwem bp. Piotra Libery, minispektakl w wykonaniu podopiecznych WTZ, oraz słodki poczęstunek z tortem w roli głównej – tak upłynął w tę niedzielę jubileusz gostynińskiego koła.

    Koło - jubilatka przeżywała swoje święto z bp. Piotrem i swoimi duszpasterzami
  Agnieszka Małecka/GN
  Koło Miłosierdzia, któremu patronuje „Biedaczyna z Krakowa” wpisało się już na dobre w historię Gostynina, o czym przypomniano podczas Mszy św. jubileuszowej.

  Powstało w październiku 1989 r. z inicjatywy mieszkanki Gostynina, Jadwigi Łosiowej i ówczesnego wikariusza ks. Jana Krajczyńskiego. Od 25 lat działa nieprzerwanie, pomagając chorym, samotnym, potrzebującym i niepełnosprawnym. I jak mówi stanowczo jego sędziwa inicjatorka, pani Jadwiga – 25 lat to jeszcze za mało. Koło wychowuje też nowe pokolenie – kilka lat temu powstała przy nim grupa wolontariuszy, gromadząca młodzież gimnazjalną i licealną.

   - Najgłośniej, choć bez rozgłosu, bez medialnego szumu,  mówią: dobroć, miłość, cierpliwość, łagodność, umiejętność pomocy, świadczenie miłosierdzia. Ile roratnych śniadań, kolonii letnich, wczasorekolekcji dla osób niepełnosprawnych zorganizowaliście? Ile wigilijnych paczek, dla ubogich rodzin i samotnych osób rozdaliście? Ile dzieci mogło spokojnie uczyć się i dobrze, mądrze spędzać czas w waszej świetlicy? A są to przecież tylko te wymierne ślady waszej działalności. I z całą pewnością nie wszystkie! A te niewymierne? Któż je wyliczy? Choćby dzieło odwiedzania osób starszych, samotnych... – mówił o działalności członków koła w Gostyninie bp Piotr Libera, podczas liturgii sprawowanej w parafii św. Marcina w minioną niedzielę.

  Z członkiniami koła – bo to same panie – świętowali dawni duszpasterze, rodziny, przyjaciele, ludzie dobrej woli, wspomagający ich działania charytatywne. Nie zabrakło także osób objętych opieką w Stowarzyszeniu dla Osób Niepełnosprawnych, które powstało z inicjatywy ks. Janusza Zdunkiewicza i działa przy kole od 1994 r. To właśnie osoby niepełnosprawne ubogaciły swoim występem jubileusz 25-lecia koła. W kościele po Mszy św. został pokazany spektakl, zatytułowany „Awantura w Muzeum”.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół