• facebook
 • rss
 • Rolnicy wybierają Poświętne

  Dominik Nowakowski

  dodane 22.06.2014 23:24

  Jubileuszowe XV Mazowieckie Dni Rolnictwa cieszyły się dużym zainteresowaniem wystawców i zwiedzających.

  Największe targi techniki rolniczej na Mazowszu przez dwa dni przyciągnęły na teren ośrodka MODR Poświętne około 25 tysięcy osób z całego województwa. Na kilkunastu hektarach swój dorobek prezentowało 400 wystawców z branży rolnej, ogrodniczej, firm usługowych, handlowych, jak też instytucji związanych z agrobiznesem. Na polach doświadczalnych zgromadzono 339 odmian roślin uprawnych: zbóż, roślin motylkowych, okopowych i przemysłowych. Jednocześnie trwała Mazowiecka Wystawa Zwierząt Hodowlanych: bydła mlecznego i opasowego, trzody chlewnej oraz koni, zwieńczona przyznaniem wyróżnień najlepszym okazom i ich właścicielom.

  Tytuł superczempiona rasy czarno-białej przyznano krowie pochodzącej z hodowli Waldemara Plantowskiego z Olszewa-Borzymy, wsi w powiecie mławskim. Czempionem wystawy koni została klacz ”Ładna” Sławomira Gancarza z Juryszewa w powiecie płockim. Tradycyjnie już po gros pucharów za okazałą hodowlę knurów i loszek sięgnął Grzegorz Pruszkowski z Galomina (powiat płoński).

  Podczas targów rozstrzygnięto konkursy na bezpieczne gospodarstwo, najciekawsze stoiska, targowy hit oraz ekologiczny turniej rodzin.

  - Nasza impreza cieszy się niesłabnącą popularnością. Mimo że nie możemy zagwarantować słonecznej pogody, wiało i padało, to aktualna i nowoczesna oferta branży rolniczej, ale nie tylko, znajduje rzesze odbiorców z różnych regionów Mazowsza – mówi Witold Pająk, dyrektor MODR oddział Poświętne w Płońsku, który odebrał Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za 15 lat organizacji targów. – Już zapraszam na 21 września, kiedy to na Poświętnem odbywać się będzie Dzień Kukurydzy i Buraka oraz Jesienny Jarmark ”Od pola do stołu”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół