• facebook
 • rss
 • Na eucharystycznym szlaku

  wp, msz

  dodane 20.06.2014 00:04

  Procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami miast i wiosek jest okazją do publicznego przyznania się do wiary i Chrystusa. To nowa ewangelizacja w praktyce.

  W Boże Ciało rzeczywistością stają się słowa pieśni eucharystycznej: ”Przed tak wielkim Sakramentem upadajmy wszyscy wraz” – przypominał swym kolejnym wpisem na twiterze bp Piotr Libera.

  W Ciechanowie procesja eucharystyczna wyruszyła po Mszy św. sprawowanej na Farskiej Górze przy pomniku św. Jana Pawła II. Odprawili ją proboszczowie parafii miasta. Ulicami centrum Ciechanowa przeszła procesja tradycyjną trasą – do kościoła poaugustiańskiego. W tym roku wyjątkowo bogata i malownicza była asysta procesyjna przygotowana przez parafię farną. Odnowione sztandary, chorągwie, feretrony, obrazy, figury i poduszki niosło ponad 120 osób, ubranych w stroje ludowe. Wśród nich byli członkowie Ludowego Zespołu ”Ciechanów”. Za przygotowanie tak bogatej asysty odpowiadał ks. Jarosław Szumański, wikariusz z Fary i s. Łucja Pater, pasjonistka. – Po raz pierwszy, w pełnej krasie zaprezentowała się nasza asysta. To armia ludzi, zaangażowanych przy parafii, niosących znaki naszej wiary – zwrócił uwagę ks. Szumański.

  W Opinogórze, w czasie procesji, która przeszła malowniczymi alejami parku Muzeum Romantyzmu i ulicami miejscowości, śpiewała m.in. Aneta Rzewnicka z Pułtuska, uczennica ciechanowskiego Krasiniaka – finalistka programu ”Must be the music”.

  W przasnyskiej farze w świąteczne popołudnie, w czwartek 19 czerwca, odbył się festyn rodzinny i koncert uwielbienia, który poprowadził zespół ”Moja Rodzina” z Glinojecka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół