• facebook
 • rss
 • Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało

  Dominik Nowakowski

  dodane 19.06.2014 00:59

  Jubileuszowa X Diecezjalna Parafiada Dzieci i Młodzieży, która kolejny raz gościła w Płońsku, wpisała się w 26-letnią tradycję rozgrywek kształtujących zdrowe ciało i zdrowego ducha.

  Świątynia-teatr-stadion – na tych trzech filarach niezmiennie spoczywa idea organizowania diecezjalnej parafiady. - Wielu sportowców mówi, że sport jest darem Boga, i nie tylko dlatego, że przynosi zadowolenie i pieniądze, ale daje także satysfakcję innym i może kształtować wiele pozytywnych cech i wartości. Aby osiągać sukcesy, trzeba przestrzegać pewnych reguł, być cierpliwym i wytrwałym – mówił ks. Dariusz Nowotka z Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej podczas poprzedzającej zmagania sportowe Mszy św. w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego. – Poprzez parafiadę chcemy pokazać, że chrześcijanin to człowiek radosny, pełen zapału, energii, znający ducha zdrowej rywalizacji – dodawał duszpasterz.

  Wskazywał też młodym zawodnikom, aby swoje zaangażowanie wynikające z uprawiania sportu przenosili również na życie religijne, duchowe, żeby starali się żywo uczestniczyć w tym wszystkim, co dzieje się w parafiach.

  Po Mszy św. dzieci i młodzież udali się na miejski stadion. Na przedzie pochodu ul. Kopernika niesiono okolicznościowy transparent i piłkę – symbol parafiady oraz puchar, który miał trafić do najlepszej szkoły.

  Uczniowie podstawówek i gimnazjów, w sumie blisko 500 osób, popisywali się na bieżni oraz boiskach do piłki nożnej i siatkówki plażowej.

  Bieg gimnazjalistów na 100 metrów wygrała Żaneta Górczyńska z Gimnazjum nr 1 w Płońsku oraz Sebastian Łoniewski z Dzierzążni. Żaneta Górczyńska okazała się również najlepsza w skoku w dal. W gronie chłopców najdalej skakał jej szkolny kolega, Marcin Syski. W biegu na 600 m zwyciężyła Aleksandra Liszewska z Szydłowa, a na 1000 m Jakub Kuskowski z płońskiego Gimnazjum nr 2.

  Lekkoatletyczne zawody wśród reprezentacji podstawówek zdominowali uczniowie płońskiej SP nr 2. Bieg na 60 metrów wygrały Zofia Szuk oraz Wiktor Mateńko. Piłeczkę palantową najdalej posłali Maja Szymańska oraz Mateusz Jachowski. Maja oraz Wiktor wygrywali dla "trójki" konkurs skoku w dal. W biegu na 600 metrów błysnęła Natalia Kaliszewska z SP w Dzierzążni oraz Adrian Małecki – uczeń mocnej sportowo SP nr 3.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół