• facebook
 • rss
 • Dobre zawody

  am

  dodane 11.06.2014 20:03

  Młodzi zawodnicy, skupieni w Salezjańskiej Organizacji Sportowej RP na terenie inspektorii warszawskiej, przyjechali do Płocka, żeby rozegrać turnieje w kilku dyscyplinach sportowych.

  Łódź, Ełk, Kutno, Ostróda, Suwałki, Sępopol to miejsca, z których przybyło blisko 500 uczestników igrzysk. Płock - gospodarz imprezy - był godnie reprezentowany. Nasi zawodnicy zwyciężyli w kilku turniejach.

  XIX igrzyska inspektorialne rozpoczęły się w Mszą św. w kościele św. Stanisława Kostki, której przewodniczył ks. Przemysław Kawecki, inspektorialny radca ds. młodzieży. Duszpasterz przypomniał wszystkim, że według św. Jana Bosko drogą do osiągnięcia prawdziwej dojrzałości była troska o równomierny rozwój fizyczny, duchowy i intelektualny.

  Zawody młodzieży salezjańskiej otworzyli wspólnie gość specjalny wydarzenia: ks. Edward Pleń, krajowy duszpasterz sportowców, ks. Przemek Kawecki, ks. Jan Rusiecki, proboszcz Stanisławówki, Wojciech Rygalski, prezes Stowarzyszenia SALOS w Płocku oraz Marek Bembenista, dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Urzędu Miasta. Igrzyska honorowym patronatem objęli prezydent miasta Andrzej Nowakowski i bp Piotr Libera.

  Podczas ceremonii otwarcia, która odbyła się na placu przed kościołem, delegacja sportowców z LOS Płock wciągnęła na maszt flagę tej organizacji; w tym czasie zabrzmiał także hymn SALOS. Potem uczestnicy i sędziowie złożyli ślubowanie, przyrzekając m.in. respektować i przestrzegać wszystkich zasad. Przed intensywnymi pojedynkami na boiskach chwilę relaksu zafundował zawodnikom i zawodniczkom zespół Chiliders, ze swoim pokazem tanecznym.

  Czuwający nad przebiegiem igrzysk w Płocku, ks. Grzegorz Radziszewski, duszpasterz ze Stanisławówki i wiceprezes SL SALOS Płock, przywołał hasło, jakie witało ich na światowych igrzyskach w Bratysławie: „Walczmy o duszę na boisku i w życiu”. W Płocku tego dnia toczyła się walka przede wszystkim o puchary. Zawodnicy – chłopcy i dziewczęta -  rozgrywali turnieje w takich dyscyplinach jak: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, a także tenis stołowy (turniej indywidualny, deblowy) oraz szachy – kategoria Open. Igrzyska toczyły się m.in. w obiektach płockich szkół: LO im. Wł. Jagiełły, płockiej „Siedemdziesiątki”, SOWS nr 2, Zespołu Szkół nr 2. Część szkół zapewniła noclegi zawodnikom. Głównymi sponsorami wydarzenia był Urząd Miasta Płocka, Ministerstwo Sportu i Turystki i Salezjańska Organizacja Sportowa SALOS RP.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół