• facebook
 • rss
 • Dzięki Ci, Panie, za Jana Pawła II

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 19.05.2014 12:36

  W kościele parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie księża biskupi Piotr Libera i Roman Marcinkowski przewodniczyli diecezjalnemu dziękczynieniu za kanonizację papieża Polaka.

  - Dzięki Ci, Panie, składamy dzięki za to, że mogliśmy żyć w czasach Jana Pawła II. Dziękujemy Ci za człowieka wiary i modlitwy, za pasterza i świadka – mówił w Ciechanowie bp Roman Marcinkowski, a bp Piotr Libera powtórzył słowa papieża Benedykta XVI z dnia beatyfikacji papieża z Polski: ”Jestem wdzięczny Janowi Pawłowi II, podobnie jak wszyscy członkowie Ludu Bożego, za jego niestrudzoną posługę, jego przewodnictwo duchowe, za to, że wprowadził Kościół w trzecie tysiąclecie wiary i za jego niezwykłe świadectwo świętości”.

  Mszy św. przewodniczył biskup płocki, a kazanie wygłosił bp Roman Marcinkowski. Oprawę muzyczną liturgii przygotowały ciechanowskie chóry z parafii: Matki Bożej Fatimskiej, św. Piotra Apostoła i św. Franciszka z Asyżu.

  - Dziękować za pontyfikat i za świętość Jana Pawła II to zobowiązanie do słuchania jego nauki i do stawania się jego świadkiem w świecie. Zapytajmy się: czy w naszych rodzinach, społeczeństwie i państwie naprawdę otworzyliśmy drzwi Chrystusowi, czy nie odwracamy się plecami od Chrystusa? Św. Janie Pawle, jesteś nam potrzebny! Błogosław nam z domu Ojca i powierzaj nas Matce Chrystusa. Wstawiaj się za nami na drogach świata! – mówił w kazaniu bp Marcinkowski.

  - Dziękujemy Bogu, że dał nam takiego wiarygodnego świadka, który uczył nas, że należy żyć wiarą i bronić wartości, bez kompleksów i bez lęków, by dawać świadectwo odważnie i konsekwentnie. Dziękujemy Panu, że dał nam takiego przewodnika, który żyjąc głęboką wiarą opartą na skale wewnętrznej więzi z Bogiem umiał ludziom przekazywać prawdę o Chrystusie, Odkupicielu człowieka. Dziękujemy Panu, że dał nam tego świętego, który swoją postawą formował nasze postawy i uczył nas, jak postępować. (…) Był on człowiekiem prawdziwym, bo nierozerwalnie związanym z Jezusem, który jest prawdą. Idąc zawsze za Jezusem, który jest drogą, był zawsze człowiekiem w drodze. Był człowiekiem żywym, czyli otwartym na Jezusa, na Jego łaskę i na dary Ducha Świętego – mówił bp Marcinkowski.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół