• facebook
 • rss
 • Jubileusz maryjnej parafii

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 13.05.2014 23:19

  Dziękczynieniu za ćwierć wieku istnienia wspólnoty parafialnej wokół słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Popowskiej i za kanonizację św. Jana Pawła II przewodniczył abp Zygmunt Zimowski z Watykanu.

  Tłumy wiernych wypełniły okazały kościół i jego otoczenie. Tak wielu zgromadziło podwójne dziękczynienie: za 250 lat istnienia wspólnoty parafialnej i za kanonizację św. Jana Pawła II, któremu przewodniczył abp Zygmunt Zimowski z Watykanu, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

  W procesji niesiono sztandary Służby Więziennej, strażaków ochotników i szkoły podstawowej, szły zastępy strażaków, orkiestra dęta, służba liturgiczna, księża, a wśród nich obecny i dwaj poprzedni proboszczowie parafii popowskiej: ks. Józef Gawlik i ks. Cezary Siemiński. W tłumie wiernych widoczni byli pielgrzymi, którzy uczestniczyli w rzymskich uroczystościach kanonizacyjnych dwóch świętych papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Wśród zaproszonych byli obecni europoseł Jarosław Kalinowski, który pochodzi z parafii Popowo oraz samorządowcy z Serocka i Somianki.

  - Nasz jubileusz ma służyć pogłębieniu wiary i świadectwa chrześcijan – zwracał uwagę na początku uroczystości ks. proboszcz Remigiusz Stacherski. Abp Zygmunt Zimowski w kazaniu zwrócił uwagę na potrójny wymiar tegorocznego miesiąca maja. – To miesiąc maryjny, który gromadzi nas tradycyjnie wokół Maryi Matki. To miesiąc sakramentalny, bo w nim dzieci przystępują do Komunii św. a młodzież do bierzmowania. Wreszcie to miesiąc naszych wielkich polskich świętych: w tym roku od św. Jana Pawła II, św. Stanisława, św. Andrzeja Bobolę, po św. Urszulę Ledóchowską i sługę Bożego prymasa Stefana Wyszyńskiego. Niech ten potrójny wymiar tego czasu zachęci nas do dziękczynienia Bogu za 250 lat waszej parafii – mówił abp Zimowski.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół