• facebook
 • rss
 • Z lilijką na kanonizacji

  kś/red

  dodane 02.05.2014 23:17

  Tej służby harcerze nigdy nie zapomną. Wrócili z Rzymu pełni wspaniałych wspomnień.

  Harcerze i harcerki ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej z Płocka i okolic po raz kolejny podjęli „Białą Służbę”. Było to dla nich wyjątkowe wydarzenie, bo jechali nie tylko do Rzymu, ale do kogoś kto był im bardzo bliski i w swoim nauczaniu mówił, że to właśnie młodzi są przyszłością Kościoła.

  - Pierwsza zbiórka, pierwszy rozkaz komendanta wyjazdu, nowe zadania już rozdzielone, pakujemy się do autokaru, ostatnie pożegnania, modlitwa na szczęśliwą drogę prowadzona przez kapelana i jedziemy… - wspominają wyjazd na kanonizację. - Podróż mija nam przyjemnie, przepełniona modlitwą, śpiewem. Przypominaliśmy sobie pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, a zwłaszcza tę z 1991 r., kiedy to Jan Paweł II odwiedził Płock. I wszystko było by wspaniale, jednak w pewnym momencie dowiedzieliśmy się, że nasza podróż musi zakończyć się już w Czechach z powodu awarii.

  Jednak po sześciogodzinnej przerwie udało się im ruszyć w dalszą drogę i nad ranem dotrzeć do Rzymu, chociaż nie udało się im wejść na Plac św. Piotra.

  - Zauważyliśmy, że mundur harcerski a zwłaszcza polski ZHR-owski, wzbudza wielką przychylność i zainteresowanie wielu pielgrzymów, czego wyrazem były liczne zdjęcia robione z nami. Nastał poniedziałkowy poranek. Po nocy w instytucie papieskim ruszyliśmy podziękować za kanonizację na plac św. Piotra, na który tym razem bez problemu mogliśmy wejść. Wielu z nas podjęło postanowienia i przystąpiło do sakramentów – wspominają płoccy harcerze.

  Droga powrotna wiodła przez Wiedeń, gdzie korzystali z gościny polskich Misjonarzy Zmartwychwstańców i po raz ostatni na tej pielgrzymce uczestniczyli we Mszy św. Po powrocie, od 3.00  nad ranem po raz ostatni harcerze utworzyli krąg i podziękowali Bogu i sobie nawzajem za ten wyjątkowy czas.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół