• facebook
 • rss
 • Morze życzeń

  am

  dodane 20.04.2014 19:52

  Około 3 tys. kartek świątecznych zgłoszono w ramach akcji „Święconka”, organizowanej przez płocką Caritas.

  Wyklejane i rysowane, kolorowe, pełne wielkanocnych baranków, święconek, a najważniejsze, że wykonane z myślą o ludziach potrzebujących, samotnych. To prace własnoręcznie przygotowane przez dzieci ze szkół powiatu płockiego. W ramach nowej akcji „Święconka” takie specjalne kartki z życzeniami otrzymały osoby, które przyszły na Śniadanie Wielkanocne, organizowane po raz drugi przez Caritas diecezji płockiej po Mszy rezurekcyjnej.

  Liczba prac przeszła oczekiwania samych organizatorów; kartki powędrują więc też do placówek, prowadzonych przez diecezjalną Caritas. Co więcej, chociaż akcja nie miała charakteru konkursowego, to ze względu na wielkie zainteresowanie i odzew postanowiono przyznać specjalne wyróżnienia dla kilku szkół.

  Pierwsze wyróżnienie otrzymała Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Marsz. Józefa Piłsudskiego w Orszymowie. Jako druga została wyróżniona Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kaprala Ignacego Feliksa Grabowskiego w Bodzanowie, jako trzecia placówka – Zespół Szkół im. Wł. Reymonta w Maszewie Dużym, zaś czwarta – Szkoła Podstawowa w Raciążu za nadesłanie największej ilości prac.

  Przyznano też specjalne, indywidualne wyróżnienie dyrektora Caritas diecezji płockiej dla Mateusza Kleczkowskiego, ucznia klasy I Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Leszczynie Szlacheckim.

  Wszystkie szkoły, które wzięły udział w tej akcji, otrzymają specjalne dyplomy – podziękowania.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół