• facebook
 • rss
 • Sportowo przed kanonizacją

  Dominik Nowakowski

  dodane 19.04.2014 00:30

  Około stu młodych sympatyków sportu wzięło udział w wiosennym diecezjalnym turnieju tenisa stołowego w Płońsku. Zawody dedykowano wkrótce kanonizowanym Janowi Pawłowi II i Janowi XXIII.

  - Oczekujecie na wielkie wydarzenie, które odbędzie się w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, a jeszcze przed nim macie okazję kształtować swoją sprawność fizyczną i rywalizować w duchu fair play. Dla najlepszych mamy puchary, ale najważniejszy jest sam udział oraz integracja dzieci i młodzieży z różnych stron diecezji płockiej – zwracał się do uczniów podstawówek, gimnazjów i szkół średnich ks. kan. Zbigniew Sajewski, z ramienia organizatora, czyli Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego ”Maksymilian”.

  Przy tenisowych stołach nie zabrakło zawodników m.in. z Wojnówki, Ciechanowa, Przasnysza, Gruduska, Dąbrowy oraz Płońska. Grano systemem do dwóch przegranych spotkań.

  W grupie dziewcząt ze szkół podstawowych rocznik 2004-2006 znalazł się duet z Sarbiewa: Marta Grzelak, Julia Górska, natomiast w kategorii wiekowej 2001-2003 pierwsze miejsce zajęła płońszczanka Marcelina Wronka, która wyprzedziła Patrycję Kowalską i Natalię Gutowską, obie z Dąbrowy. Wśród gimnazjalistek bezkonkurencyjne okazały się tenisistki z Dąbrowy, które zajęły dwie pierwsze pozycje: Monika Kowalska i Monika Kwiatkowska. Trzecia była Justyna Więcław z Płońska. Rywalizację w gronie uczennic szkół ogólnokształcących na swoją korzyść rozstrzygnęła Julita Bednarska z Wojnówki, która wyprzedziła swoją koleżankę Sylwię Lemarek i Kingę Gałązkę z Płońska.

  W kategorii chłopców z podstawówek prym w roczniku 2004-2006 wiedli: Kacper Karwowski (Płońsk), Krzysztof Senderski (Płońsk) oraz Marcel Jasiński z Sarbiewa, natomiast w grupie 2000-2002 na podium stanęli: Łukasz Jaroszewski (Kowalewko), Filip Kędzierski (Płońsk) i Dominik Lewandowski (Płońsk). Adam Rakowski i Damian Żmijewski z Sarbiewa oraz Adam Wronowski z Przasnysza znaleźli się na czele listy gimnazjalnej. W kategorii szkół średnich na topie znaleźli się: Jakub Pasierowski z Sarbiewa, Adam Okoński oraz Cezary Augustynowicz – reprezentanci Dąbrowy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół