• facebook
 • rss
 • Trójka do naśladowania

  Agnieszka Kocznur

  dodane 08.04.2014 10:29

  W Płocku wybrano najlepsze organizacje pozarządowe.

  Gala konkursu „Godni Naśladowania” odbyła się po raz siódmy. Statuetki nagrodzonym wręczał prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, który otwierając galę dziękował wszystkim 38 kandydatom, którzy startowali w konkursie.  

  - Im dłużej jestem prezydentem, tym z większym przekonaniem mogę powiedzieć, że Płock jest miastem szczególnym ze względu na swoich mieszkańców - mówił do przedstawicieli organizacji prezydent Nowakowski. - Dziękuję za to, że swój czas, swoją aktywność, a nierzadko i swoje pieniądze oddajecie innym. Waszą kreatywność i niesamowitą moc widać na każdym kroku - akcentował. 

  W obszarze kultury, nauki i edukacji zwyciężył Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Zarząd Oddziału Okręgowego w Płocku. Wyróżnienie w tej dziedzinie otrzymało Oratorium im. św. Dominika Savio w Płocku oraz Towarzystwo Przyjaciół Płocka. - Jest to dla nas wyjątkowa nagroda. Bardzo dziękuję wszystkim członkom kapituły za uhonorowanie naszej pracy. W skromnych murach, skromni ludzie, robią bardzo wiele i to zostało zauważone w tym roku. Wszystkich państwa zapraszam do nas, bo nikt nie powinien siedzieć w domu, samotny i smutny - mówiła prezes oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.  

  W kategorii organizacji działających w ramach pomocy społecznej, zdrowia i profilaktyki uzależnień nagrodę dostał Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Płocku. Wyróżnienie dostało Stowarzyszenie Hospicyjno-Paliatywne „Hospicjum Płockie” pod wezwaniem św. Urszuli Ledóchowskiej oraz Fundacja Portal Fm - Pomagamy Dzieciom.

  Z kolei nagrodę wśród organizacji działających w obszarze sportu, turystyki i rekreacji, otrzymało Stowarzyszenie Integracyjny Klub Tenisa. Wyróżnienia powędrowały do Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół