• facebook
 • rss
 • W pokoju błogosławionego

  Dominik Nowakowski

  dodane 07.04.2014 23:55

  ”Wy jesteście przyszłością świata! Wy jesteście nadzieją Kościoła! Wy jesteście moją nadzieją!” - te słowa bł. Jana Pawła II zdobią ścianę ”Pokoju Papieskiego” w płońskim Gimnazjum nr 1, które rozpoczęło tym samym czas przygotowań do kanonizacji swojego patrona.

  To kolejna ważna chwila w życiu społeczności gimnazjalnej, której opiekunem jest Jan Paweł II. - W ciągu całego pontyfikatu dawał nam dorosłym wskazówki, jak uczyć i wychowywać. W młodych pokładał nadzieję dla lepszej Polski i świata. Niech ”Pokój Papieski” stanie się sercem gimnazjum, w którym zawsze przypomni się nam czas drogi do świętości, ale również pamięci kto jest naszym patronem, że wszystko, co czynimy, czynimy w jego imieniu - mówiła Iwona Zdunek, dyrektor ”jedynki”.

  Reprezentanci uczniów: Aneta Antoszewska i Mateusz Niewiadomski z klasy II, mówili, że patron gimnazjum po raz kolejny gromadzi społeczność szkolną wokół tego, co ważne, zmusza do refleksji. - Papież żyje u Boga, ale jednocześnie żyje blisko nas i wstawia się swoją modlitwą w naszych sprawach. Taka perspektywa wiele zmienia, dodaje odwagi i przywraca entuzjazm, mobilizuje do działania. Utwierdza w przekonaniu, że nasze marzenia i najgłębsze pragnienia mogą stać się rzeczywistością. Bo mamy specjalną, świetną pomoc w ich realizacji - mówili w imieniu braci uczniowskiej podczas uroczystej akademii.

  Proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku przed poświęceniem ,”Pokoju Papieskiego” przypominał myśli Jana Pawła II, który najbardziej cieszył się z żywego pomnika wiary. - Stąd powstało dzieło nowego tysiąclecia, które rozwija się i przynosi stokrotne owoce przez wykształcenie młodzieży naszej umiłowanej ojczyzny - zaznaczał ks. kan. Zbigniew Sajewski.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół