• facebook
 • rss
 • Poznając papieża

  Julita Taflińska /red.

  dodane 06.04.2014 00:25

  ”Jan Paweł II jakiego znamy i nie znamy” - to hasło, jakie towarzyszyło obchodom w Zespole Szkół w Drobinie.

  Dni Papieskie w Drobinie były hołdem złożonym wielkiemu Polakowi - Karolowi Wojtyle, w związku ze zbliżającą się kanonizacją. – Był to czas dziękczynienia za łaskę życia oraz dzieła naszego papieża. Powagę uroczystości podkreślał galowy strój dzieci i młodzieży, a także nauczycieli z Zespołu Szkół w Drobinie – mówili uczestnicy papieskich uroczystości.

  Postać Jana Pawła II była inspiracją do przedstawienia jego wizerunku przez uczniów szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalną w konkursach: wiedzy, literackim i plastycznym. Powstało wiele ciekawych prac, które można było oglądać na szkolnych korytarzach.

  Młodzież gimnazjum w skupieniu uczestniczyła w nabożeństwie, a następnie w sesji naukowej poświęconej sylwetce bł. papieża. Podsumowania sesji dokonał miejscowy proboszcz, ks. kan. Andrzej Kucharczyk i dyrektor szkoły Bożena Woźniak.

  W dni papieskie włączyli się uczniowie szkoły podstawowej. Przygotowany przez nich program artystyczny przypomniał najważniejsze chwile z życia Jana Pawła II. Uczniowie barwnie opowiadali o drodze Karola Wojtyły do świętości, a wcielając się w role przyjaciół i znajomych Ojca Świętego, przywołali wiele anegdot i niezwykłych sytuacji z Jego życia. W trakcie uroczystości p. dyrektor Woźniak i ks. kan. Kucharczyk wręczyli nagrody wszystkim laureatom konkursów. Interesującym elementem obchodów dni papieskich była projekcja filmów o Janie Pawle II: dla uczniów podstawówki i gimnazjum.

  Nad organizacją dni papieskich w drobińskich szkołach czuwali nauczyciele i pedagodzy pod kierunkiem ks. katechety Zbigniewa Olszewskiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół