• facebook
 • rss
 • 12 lat ze świętym patronem

  Piotr Świercz /red.

  dodane 02.04.2014 15:00

  Od 2002 roku Jan Paweł II jest patronem ciechanowskiej Szkoły Podstawowej nr 7.

  W roku kanonizacji papieża-Polaka został przygotowany program, który ma przybliżyć uczniom postać ich patrona. Wydarzenia te rozpoczęły się obchodami Dnia Papieskiego. Oprócz prezentacji multimedialnych i konkursów wiedzy o Janie Pawle II, na godzinach wychowawczych nauczyciele raz w miesiącu przybliżają sylwetkę patrona realizując specjalnie przygotowane konspekty zajęć.

  Ważnym wydarzeniem był udział dyrekcji szkoły i przedstawicieli uczniów w XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze 9 i 10 października ubiegłego roku. Szkoła uczestniczyła również w I Zjeździe Samorządów Miast i Gmin Papieskich Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

  Dużym i udanym przedsięwzięciem była szkolna wieczornica pod hasłem: ”Świętymi bądźcie”, która odbyła się w listopadzie 2013 r. Gośćmi byli: ks. kan. Jan Jóźwiak – proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie, dyrekcja, nauczyciele, i rodzice z dziećmi.

  Wydarzeniem ważnym dla szkoły będzie pielgrzymka na kanonizację do Rzymu. Placówkę będą reprezentowały dyrektor Ewa Pozaroszczyk i wicedyrektor Małgorzata Komorowska. Dziękczynienie za kanonizację będzie przeżywane w kościele parafialnym, któremu także patronuje Jan Paweł II. 18 maja 2014r. Szkoła Podstawowa nr 7 weźmie udział w diecezjalnym dziękczynieniu za kanonizację, które odbędzie się w Ciechanowie. Uwieńczeniem całorocznej pracy będą obchody dnia patrona, 19 maja na które złożą się: III edycja szkolnego konkursu wiedzy o Janie Pawle II, wystawa upamiętniająca szkolne inicjatywy papieskie, bieg ”Dla Jana Pawła II” i akademia ”Dłonie są krajobrazem serca”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół