Nowy Numer 11/2018 Archiwum

Akcja w akcji

Wieczerza wigilijna dla osób starszych, samotnych i chorych stała się już tradycją w parafii św. Krzyża w Płocku na Podolszycach.

  Ta wigilia to piękna tradycja świętokrzyskiej parafii.
Archiwum Krzysztofa Rybackiego
Już po raz 14. członkowie Akcji Katolickiej działający przy tutejszej parafii zorganizowali taką wigilię. W tym roku do wigilijnego stołu zaproszono też samotne matki, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. W poniedziałkowym spotkaniu uczestniczyło w sumie około 120 osób. Mszę św. dla wszystkich odprawił ks. Mirosław Wółkiewicz; modlono się szczególnie w intencji tych, którzy mają ciężko sytuację życiową, oraz za matki samotnie wychowujące dzieci.

Sama wieczerza wigilijna odbyła się w stołówce Gimnazjum nr 8, gdzie organizatorzy przygotowali bogato zastawione stoły w potrawy wigilijne, ciasta, słodycze, napoje i owoce.

Na początku ks. Mirosław złożył życzenia w imieniu duszpasterzy tej parafii. Z kolei prezes parafialnego koła AK Barbara Ambroziewicz podziękowała wszystkim za przybycie, a także ofiarodawcom i sponsorom, bez których ta wieczerza nie mogłaby się odbyć.

Z zebranymi opłatkiem przełamali się radni osiedla Zielony Jar i Podolszyce Północ, a chór parafialny zaintonował kolędy. Największą radość organizatorom sprawiły uśmiechy na twarzach dzieci, które otrzymały świąteczne paczki ze słodyczami oraz podziękowania uczestników Wigilii.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy