• facebook
 • rss
 • Sport jak magnes

  Dominik Nowakowski

  dodane 02.12.2013 23:25

  To był największy w swej siedmioletniej historii diecezjalny turniej tenisa stołowego, jaki zorganizował Parafialny Uczniowski Klub Sportowy ”Maksymilian”.

  W hali sportowej MCSiR przy pingpongowych stołach stanęło w sumie 200 zawodników i zawodniczek z wielu, wielu miejscowości, m.in. Płocka, Mławy, Przasnysza, Sierpca, Szreńska, Dziektarzewa, Dąbrowy, Płońska, a nawet Olsztyna.

  To bez wątpienia rekordowy turniej pod względem frekwencji! Cieszy fakt, że zainteresowanie nim nie słabnie, mimo że liczba dzieci w szkołach maleje. Widać, że płoński turniej zyskał już swoją renomę – mówi ks. kan. Zbigniew Sajewski, proboszcz parafii św. M. Kolbego, diecezjalny duszpasterz sportu.

  Każdy z uczestników zawodów otrzymał pamiątkowy dyplom, a dla najlepszych czekały nagrody rzeczowe.

  Organizatorzy podzielili pingpongistów na szkolne kategorie wiekowe. I tak w kategorii dziewczęcej podstawówek (rocznik 2003 i młodsze) trzy pierwsze miejsca zajęły uczennice SP nr 2 w Płońsku: Patrycja Wronka, Katarzyna Więcław i Julita Karwowska. W kat. 2000-2002 na pierwszym miejscu uplasowała się Wiktoria Cieślińska ze Szreńska, druga była Joanna Kowalska (Dąbrowa), a trzecia Weronika Adamska (Szreńsk). W grupie żeńskiej gimnazjalnej bezkonkurencyjna była płocczanka Anna Wereszczaka, która wyprzedziła Justynę Więcław z Arcelina i Monikę Kwiatkowską z Dąbrowy. W stawce uczennic szkół średnich nie do pokonania była Kinga Gałązka z Szymak. Drugą lokatę zajęła Katarzyna Sobieraj z Przasnysza, a trzecią Klaudia Stankowska z Płońska.

  Wśród chłopców szkół podstawowych (2003-2004) zwyciężył Sebastian Głowacki z Wojnówka przed płońszczaninem Kacprem Karwowskim i Adrianem Szymańczykiem z Sarbiewa. W grupie urodzonej w latach 2000-2002 triumfował Łukasz Jaroszewski z Dąbrowy, wyprzedzając swojego ziomka Dominika Lewandowskiego i Adama Wronowskiego z Przasnysza. W gronie gimnazjalistów zaszczytne pierwsze miejsce przypadło Adamowi Okońskiemu z Dąbrowy, który wyprzedził dwóch uczniów z Sarbiewa: Jakuba Pasierowskiego i Damiana Żmijewskiego. Wreszcie w ostatniej kategorii młodzieńców ze szkół średnich triumfował Piotr Jaroszewski z Płońska przed Cezarym Augustynowiczem z Dąbrowy i płońszczaninem Patrykiem Sobierańskim.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół